Technologia

Zmiękczacze – skuteczny sposób na pozbycie się twardej wody

Woda dostarczana do większości polskich domów pozostawia wiele do życzenia. Choć spełnia wymogi sanitarne, to źle sprawdza się w codziennym użytkowaniu. Zawiera ogromną ilość minerałów, które osadzają się na sprzęcie domowym, a w czasie prania negatywnie wpływają na jakość tkanin. Twarda woda, bo o niej mowa, to zmora niemal wszystkich gospodarstw domowych w Polsce – jedynie nieliczni mieszkańcy południowych regionów mają w domu wodę, którą zakwalifikować można jako miękką.

Jakie są minusy korzystania z twardej wody?


Jako twardą klasyfikuje się wodę, która zawiera duże ilości minerałów, zwłaszcza wapnia i magnezu. Te mają dużą zdolność krystalizacji i dlatego osadzają się na czajniku czy zlewie, powodując powstawanie nieestetycznego, trudnego do usunięcia osadu. Jeżeli zauważymy, że armatura w łazience czy kafle pokryte są białym osadem, który trudno jest nam wyczyścić, możemy być pewni, że woda dostarczana do naszego mieszkania kwalifikuje się jako twarda.
Innym minus twardej wody to utrudnione pranie. Dlaczego? Otóż tkaniny wyprane w twardej wodzie sztywnieją i są nieprzyjemne w dotyku. Żeby temu zapobiec, musimy dodawać do prania ogromne ilości środków piorących i płynu do płukania, a należy pamiętać, że te w nadmiarze mogą być szkodliwe i wywołać uczulenie, zwłaszcza u małych dzieci.

Zmiękczacze wody – skuteczne rozwiązanie problemu


Twarda woda w mieszkaniu oznacza nie tylko nieprzyjemne w dotyku ubrania czy pościel, ale również wszechobecny w kuchni i łazience, trudny do usunięcia osad. Jeśli mamy dość wiecznego szorowania i zależy nam na poprawie jakości wody, powinniśmy się zdecydować na montaż zmiękczaczy do wody.
Uzdatnianie wody to najskuteczniejszy sposób na poradzenie sobie z problemem twardej wody. Wystarczy, że skontaktujemy się z firmą, która oferuje zmiękczacze wody, a ta zajmie się dostarczeniem sprzętu i jego montażem. Dzięki uzdatnieniu wody, z której korzystamy w mieszkaniu, nie tylko oszczędzimy czas, który poświęcaliśmy na czyszczenie osadu, ale jeszcze zyskamy na zdrowiu, ograniczając ilość środków piorących – a przy okazji sporo zaoszczędzimy.
Montaż zmiękczacza to inwestycja na lata. Choć na początku będziemy musieli zapłacić większą sumę (pamiętajmy, że wiele firm oferuje możliwość zapłaty w ratach), to ta szybko się zwróci. Nie będziemy już wydawać na proszek, płyn do płukania i najnowszej generacji środki czyszczące mające usunąć kamienny osad, a dzięki temu sporo oszczędzimy i pieniądze będziemy mogli przeznaczyć na lepsze cele.

Dokładną specyfikę urządzeń zmiękczających wodę znajdziesz na Ewoda.pl – zmiękczacze wody