Zdrowie i Uroda

Zadbaj o swoje zdrowie!

Osoby w podeszłym wieku są szczególnie narażone na choroby układu krążenia Zlekceważenie sygnałów, jakie wysyła organizm, może mieć opłakane skutki Jak mogą objawiać się choroby atakujące żyły i tętnice? Jak z nimi walczyć? Sprawdź!

Pewna diagnoza

Choroby układu krążenia, w szczególności zakrzepica tętnicza, mogą dawać nietypowe objawy. Zaskoczyć może fakt, że duszności, ucisk w klatce piersiowej, czasowe niedowłady, zaburzenia mowy, problemy ze wzrokiem, a nawet zaburzenia świadomości mogą mieć swoje podłoże właśnie w zatorach tętniczych. Pierwszym krokiem na drodze do odzyskania zdrowia jest postawienie diagnozy, która umożliwi wdrożenie skutecznego leczenia.

Niepokojące objawy

Kiedy zaobserwujemy u siebie niepokojące symptomy, powinniśmy skierować swoje kroki do chirurga naczyniowego. Podstawowym i najbardziej skutecznym badaniem w diagnozowaniu chorób układu krwionośnego jest USG doppler Warszawa.  Badanie przebiega całkowicie bezboleśnie, a trwa zaledwie pół godziny. Podczas badania lekarz używa specjalistycznego sprzętu ultrasonograficznego,  który wysyła ultradźwięki przenikające przez tkanki. Rzeczywisty obraz przepływającej krwi widoczny jest na monitorze. Naczynia krwionośne sprawdzane są centymetr po centymetrze, dzięki czemu lekarz może dokładnie sprecyzować źródło problemu. Do wykonania zabiegu nie ma żadnych przeciwwskazań USG Dopplera wykonywane może być wielokrotnie w dowolnym wieku, również u kobiet w ciąży.