Ciekawe

Kilka sprawdzonych sposobów na tanią suknię ślubną

Przygotowania do najważniejszego dnia w życiu każdej z nas warto rozpocząć już na kilka miesięcy przed uroczystością. Oczywiście nie wspominamy o rezerwacji sali czy zespołu, na to zdecydować się należy nawet dwa lata przed ślubem, jednak decyzje dotyczące sukni ślubnej warto podejmować nawet 10 miesięcy przed ślubem. Co jednak zrobić, gdy ślubny budżet powoli się kończy, a Ty nie masz jeszcze wymarzonej kreacji? Przedstawiamy klika sprawdzonych sposobów na tanie suknie ślubne.

Wypożycz wymarzony model

Cała procedura wyboru sukni odbywa się w podobnym otoczeniu co przymiarki własnej sukni ślubnej. Wszystko ma miejsce w pięknej i luksusowej otoczce salonu sukien ślubnych, jednak koszt wypożyczenia to około 50% wartości nowej sukni plus kaucja, która jest zwracana po oddaniu sukni. Jeśli kreacja uległa uszkodzeniu, kaucja przepada. Rozwiązanie to posiada jednak dwa minusy. Po pierwsze nie ma możliwości zostawienia tej sukni na pamiątkę, nie zrobimy w niej również ciekawej i nietypowej sesji zdjęciowej, np. w wodzie. Po drugie w trakcie ślubu i wesela prawdopodobnie będziesz bardziej uważać na suknię i martwić się, aby suknia się nie uszkodziła. Jednak tanie suknie ślubne z wypożyczalni nie zawsze okazują się dobrym rozwiązaniem finansowym – za tą cenę niejednokrotnie można kupić kreację z drugiej ręki.

Warto uszyć u krawcowej

Duże miasta obfitują w salony, zatem poszukując idealne suknie ślubne Trójmiasto ma do zaoferowania przyszłym Pannom Młodym duży wybór sukien w różnych cenach. Warto szukać tych salonów, które szyją sukienki na miejscu, a nie sprowadzają je z zagranicy. Warto poszukać również dobrej krawcowej, która nie specjalizuje się w ślubnych kreacjach. Nie zawyży ceny z uwagi na to, że w swojej nazwie posiada „ślubna”, a poza tym, nie będzie miała dużego obłożenia w sezonie.
Zdecydowanym plusem tej opcji, oczywiście oprócz ceny, jest to, że suknia od początku jest szyta zgodnie z Twoimi wymiarami i wymaganiami.

Mniej błyskotek

Jeśli jesteś fanką błyskotek, a chcesz zaoszczędzić na sukni ślubnej, będzie musiała zrezygnować z często ozdób. Ozdobne paseczki do przewiązania talii mogą kosztować nawet 100 zł. Zazwyczaj im większe kamienie ozdabiające suknię, tym większy jej finalny koszt. Oczywiście oryginalne kamienie Swarovskiego to jeszcze wyższe ceny, na które nie każda z nas może sobie pozwolić. Warto zapytać krawcową w salonie, czy rezygnując z ozdób koszt sukienki będzie niższy albo czy można je wymienić na tańsze zamienniki. To samo dotyczy koronek i gipiurowych wstawek.

Odwiedź jeden z salonów http://www.agnesfashiongroup.pl/