Dom i Wnętrze

Zadaszenie tarasu – co wybrać, aby cieszyć się cieniem w czasie lata?

Bliskość słońca kojarzy nam się przede wszystkim z latem – wspaniała pogoda sprzyja temu, aby spędzać czas blisko natury, wśród zieleni. Nie trzeba wiele, aby kawałek ogrodu czy taras zaaranżować na miejsce relaksu dla każdego domownika. O jakich elementach powinniśmy pomyśleć w pierwszej kolejności i na co zwracać uwagę?

 

Meble ogrodowe – technorattan, aluminium, rattan

Meble ogrodowe to podstawa, aby móc odpoczywać w przydomowej przestrzeni. Ważne jest to, aby były one wykonane z wysokiej jakości tworzyw, odpornych na uszkodzenia i zmienne warunki atmosferyczne. Dzisiaj nowoczesne meble tworzone są na aluminiowych stelażach, przez co jednocześnie trwałe i lekkie. Wśród licznych kolekcji klienci chętnie wybierają meble technorattanowe i rattanowe. Dużym zainteresowaniem cieszą się także meble modułowe, których elementy można dowolnie zestawiać.

 

Jak zadaszyć taras, aby móc z niego korzystać bez względu na pogodę?

Nadmierne promieniowanie słoneczne prowadzi do poparzeń skóry, udarów, odwodnienia. Aby móc korzystać z bliskości natury i jednocześnie uchronić się przed promieniowaniem UV konieczne jest skuteczne zadaszenie tarasu i zapewnienie sobie cienia. Decydując się na zadaszenie tarasu jakim jest tarasola możemy być pewni, że my sami będziemy bezpieczni, a nasz taras zyska wiele uroku!

 

Dlaczego warto wybrać tarasolę?

Tarasole to interesująca alternatywa dla klasycznych parasoli ogrodowych, która pozwoli nam na zadaszenie całego tarasu, a nie tylko jego skrawka. Tarasole wznoszone są na aluminiowych profilach, których kolor wybiera klient z palety ponad 200 kolorów i barw drewnopodobnych. Wewnątrz konstrukcji znajduje się system odprowadzania wody. Zadaszenie tarasoli może być wykonane z aluminiowych profili obracających się o 135 stopni lub też z tkaniny poliestrowej. Dach tarasoli może być sterowany manualnie lub przy pomocy dedykowanego pilota.