Ciekawe

Kursy SEP pomagające w zdobyciu dobrej pracy

W związku z dynamicznymi zmianami na rynku pracy, warto jest być na bieżąco z informacjami na temat dobrze płatnych zawodów. Jednym z nich jest obecnie praca na stanowisku elektryka. Poza stawkami godzinowymi, za przebranżowieniem się przemawia także łatwość zdobycia uprawnień do pracy z prądem elektrycznym.

Kto może uczestniczyć w kursach sep?

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pracodawców i pracowników, firmy szkoleniowe przeprowadzają kursy, mające na celu naukę postępowania z prądem o napięciu do 1kV. Osoby chcące przystąpić do szkolenia nie muszą mieć wykształcenia kierunkowego, wystarczy ukończenie 18 roku życia. W szkoleniu mogą brać udział zarówno kursanci, którzy nie mieli styczności z zawodem elektryka jak i pracownicy elektrowni, chcący odświeżyć oraz pogłębić swoją wiedzę. Niezbędne do tego są uprawnienia sep do 1kv bielsko-biała, które przeprowadzane są w zakresie eksploatacji oraz dozoru.

Zakres uprawnień elektrycznych

Odbyte szkolenie ma na celu zdobycie wiedzy niezbędnej do pracy przy eksploatacji urządzeń, instalacji i sieci elektroenergetycznych do 1kV. Specjalistyczne kursy sep bielsko-biała obejmują zagadnienia, które dotyczą urządzeń, instalacji i sieci elektroenergetycznych wytwarzających, przetwarzających oraz zużywających energię elektryczną. Szkolenia sep uprawniają ponadto do wykonywania prac na stanowisku dozoru i eksploatacji w zakresie obsługi, remontów, konserwacji, montażu oraz kontrolno-pomiarowym. Kursy na uprawnienia sep do 1kv bielsko-biała obejmują swoim zakresem także tematykę infrastruktury oświetleniowej oraz napędów i układów automatyki i sterowania.

Przebieg szkoleń sep dla elektryków

Podstawą każdego kursu dla elektryków jest poznanie podstawowych zasad dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy przy wykonywaniu prac elektroenergetycznych. Standardowe kursy sep bielsko-biała nie mogą się obyć bez omówienia zasad i wymogów bezpieczeństwa pracy oraz ochrony przeciwpożarowej, a także umiejętności udzielania pierwszej pomocy na przykład w przypadku porażenia prądem. Uprawnienia elektryczne, które zdobywa się dzięki szkoleniu sep do 1kV dają prawo do wykonywania prac zgodnie z przepisami obowiązującymi na terenie naszego kraju. W związku z dynamicznym rozwojem technologicznym, nadane uprawnienia nie są bezterminowe. Należy je odnawiać co 5 lat.