Dom i Wnętrze

Jaki narożnik na taras wybrać?

Narożniki są obecnie jednymi z najchętniej kupowanych mebli na tarasy czy do ogrodów. Nie powinno to dziwić – są obszerne, pozwalają na to, aby wygodni usiadło na nich kilka osób. Jakie narożniki wybierać, aby odmienić wygląd klasycznego tarasu? Na jakie elementy zwracać uwagę, aby mieć pewność, że mebel będzie nam służył przez szereg lat?

 

Narożnik wykonany z trwałych materiałów

Zdecydowana większość kupujących zwraca uwagę wyłącznie na wygląd mebla – ma on się prezentować elegancko w ogrodzie i zapewniać komfort. Zdecydowanie mniej osób zwraca uwagę na tworzywa. Wybór mebli wykonanych z niskiej jakości materiałów poskutkuje tym, że już po pierwszym sezonie użytkowania zauważymy uszkodzenia, obtarcia. Dodatkowo meble takie mogą się koślawić czy nawet łamać. Warto znaleźć oferty mebli tworzonych z trwałych materiałów, takich jak aluminium. Aluminiowe stelaże są nie tylko lekkie, ale również malowane proszkowo, co zabezpiecza je przed pojawianiem się rdzy. Zastosowanie aluminium, technorattanu czy powłok tapicerskich hydrofobowych to gwarancja, że inwestycja w meble będzie trafiona, a sam komplet będzie cieszył nasze oczy przez wiele lat. Takie meble znajdziemy przede wszystkim u znanych i cenionych producentów.

 

Narożnik klasyczny czy nowoczesny?

Decydując się na narożnik na taras staniemy przed wyborem: model nowoczesny czy bardziej klasyczny? Szukając klasycznych modeli zdecydowanie postawmy na elementy technorattanowe. Mebel taki możemy dodatkowo uzupełnić poprzez wykorzystanie dedykowanych poduszek i siedzisk. W przypadku miłośników nowoczesności poleca się kupienie narożniki modułowe, tj. złożone z mniejszych elementów, które w razie potrzeby można odłączyć i stworzyć mniejszy zestaw, dopasowany do aktualnych potrzeb.