Dom i Wnętrze

Zadaszenia tarasu jako sposób na przedłużenie wnętrz

Coraz chętniej i coraz szerzej otwieramy się na świat. Także na ten najbliższy – ogrodowy. Najprostszym sposobem na pełne otwarcie siebie, swojego świata i swoich wnętrz na cuda ogrodu jest perfekcyjne urządzenie tarasu. Co należy wziąć pod uwagę? Na pewno nowoczesne rozwiązania jak zadaszenia tarasu, które sprawią, że miejsce to stanie się jakby dodatkowym wnętrzem, które dostarczy nam niezwykłych przeżyć i atrakcji od wczesnej wiosny do późnej jesieni.

Zadaszenia tarasu niczym ogrodowe sufity

Dzięki zadaszeniom tarasu osiągniemy efekt, który obecnie tak bardzo sobie cenimy – przestrzeń stanie się nieoczywista. Jednocześnie będziemy przebywać w obrębie ogrodowego świata i poza nim, jakby w niezwykłym wnętrzu, którym stanie się taras. Zadaszenia tarasu stają się takim rodzajem sufitu, który rewelacyjnie ochroni przed słońcem, deszczem, upałem. Ale oprócz tego zapewnią one rodzaj przytulnego odgrodzenia od rozległej przestrzeni. Taras dzięki zadaszeniu zyska pewne ramy architektoniczne, które warto wykorzystać do zbudowania pomysłowej aranżacji. Uzupełnionej m.in. poprzez meble ogrodowe, rośliny w doniczkach, rabatki, ogródek ziołowy, kamienne obramowanie czy motywy wodne stanowiące jakby naturalną granicę.

Zadaszenia tarasu jako przykład nieoczywistej architektury ogrodu

Tak właśnie budują się nieoczywiste kompozycje ogrodowe na miarę nowoczesnej architektury, w której nie akcentuje się granic, ale je znosi. Lekkie wizualnie zadaszenia ogrodowe stanowią przykład zacierania się granic pomiędzy światami. Same w sobie są przykładem formy, która nie narzuca się, ale wpisuje naturalnie w ogrodowe otoczenie. Nowocześnie zadaszony taras także w nocy zaprezentuje się zjawiskowo, kiedy LED-owe oświetlenie zadaszenia wprowadzi wyjątkowy klimat i pozwoli równocześnie przebywać swobodnie na tarasie przez całą noc.