Zdrowie i Uroda

Zabiegi medycyny estetycznej, które poprawią nasz wygląd

Jakość i stan naszej skóry twarzy zależy od wielu czynników. Przede wszystkim istotne są kwestie genetyczne, ale i codzienna pielęgnacja, dobór kosmetyków, jakość wody, poziom nawilżenia organizmu. Nie bez znaczenia są warunki w jakich żyjemy: skóra narażona na częsty kontakt z zanieczyszczeniami czy silnymi promieniami UV znacznie szybciej ulega procesom starzenia, jest szara, mało elastyczna. Problemem są również zmarszczki. Czy możliwe jest odwrócenie upływu czasu?

Kwas hialuronowy skutecznie spłyci zmarszczki

Aby przywrócić skórze twarzy piękny wygląd i elastyczność warto skorzystać z licznych zabiegów medycyny estetycznej.  – Kliniki znajdziemy w dużych i średnich miastach. Warto jednak wcześniej zapoznać się z opiniami oraz umówić się na wizytę zapoznawczą – mówi dr Karolina Kuśnierz, specjalista medycyny estetycznej oraz właścicielka kliniki karolinakusnierz.pl.

Zabiegi odmładzania skóry mają za zadanie przede wszystkim zwiększyć napięcie skóry, poprawić jej nawilżenie oraz elastyczność, ale przede wszystkim: spłycić zmarszczki. W tym celu wykorzystywane są dwie substancje o odmiennym działaniu: kwas hialuronowy oraz toksyna botulinowa.

Kwas hialuronowy pozwala na skuteczne spłycenie zmarszczek oraz ich wypełnienie, przez stają się one praktycznie niewidoczne. Zabiegi takie stosowane są w przypadku zmarszczek mimicznych, zmarszczek marionetkowych czy zmarszczek palacza. Dodatkowo kwas hialuronowy wykorzystywany jest także do wypełniania i konturowania ust. Działanie kwasu hialuronowego widoczne jest od razu.

Toksyna botulinowa, czyli botoks

Działanie botoksu polega przede wszystkim na zminimalizowaniu przewodzenia impulsów nerwowych pomiędzy konkretnymi włóknami mięśniowymi, przez co skóra staje się bardziej rozluźniona, a zmarszczki praktycznie niewidoczne. Działanie botoksu widoczne jest po kilku dniach od wykonania zabiegu.