Dom i Wnętrze

Czy domy szkieletowe z drewna będą konkurencją dla klasycznego budownictwa?

O domach drewnianych mówi się coraz więcej – głównie w kontekście niższej ceny budowy w stosunku do domów murowanych. Domy drewniane stają się coraz ciekawszą alternatywą dla klasycznego budownictwa: wznosi się je znacznie szybciej, przyszli właściciele mogą szybciej się wprowadzić. Na polskim rynku jak grzyby o deszczu wyrastają również nowe firmy, których zadaniem jest oferowanie projektów i konstrukcji domu.

 

Dom z drewna – poznaj jego zalety

Domy drewniane zaliczane są do konstrukcji lekkich, całorocznych. Ich struktura oparta jest na stabilnym szkielecie drewnianym, ściany tworzone są z gotowych płyt, odpowiedniego ocieplenia i drewna. Jedynym elementem murowanym takiego domu są jego fundamenty.

Skąd wziąć projekt domu drewniane?  Wśród licznych propozycji znajdziemy domy parterowe oraz piętrowe. Wszystkie projekty łączy fakt, że wewnątrz domu znajdziemy wiele przestrzeni oraz światła. Domy drewniane projektowane są przez zdolnych projektantów, którzy przede wszystkim maja na względzie wygodę samych mieszkańców. Codzienność w takich domach będzie wspaniała!

 

Jak budowane są domy z drewna?

Budowa domu z drewna znacząco różni się od technologii domów murowanych. Przede wszystkim budowa trwa znacznie krócej – zazwyczaj od 2 do 8 miesięcy, w zależności od tego w jakim stanie dom ma zostać oddany (stan surowy zamknięty, stan deweloperski). Dom oparty jest na szkielecie drewnianym – to lekka i stabilna konstrukcja, pozwalająca na dokładanie kolejnych elementów. Z budową domu z drewna nie musimy czekać do cieplejszych dni – wykorzystanie drewna sprawia, że budowa może rozpocząć się w dowolnym momencie w roku. Jedynym elementem wymagającym schnięcia są fundamenty. Dodatkowo firmy budowlane mogą zaproponować nam również wykończenie domu od wewnątrz.

zobacz https://abuya.pl/odkrywajac-tajniki-ogrzewania-magia-ogrzewacza-gazowego-w-twoim-ogrodzie/ eplus.waw.pl