Zdrowie i Uroda

Depilacja laserowa – przebieg i skutki

Trwałe usuwanie włosów za pomocą lasera diodowego to pewna, nieoperacyjna metoda usuwania niechcianych włosów na ciele. Światło laserowe uszkadza mieszki włosowe i zmniejsza zdolność włosów do ponownego wzrostu.

Jak działa depilacja laserowa?

Depilacja laserowa Warszawa to świetny wybór dla każdego. W Warszawie są gabinety z najlepszym laserami diodowymi, które wytwarzają bezbolesną wiązkę laserową o określonej długości fali, która wyszukuje pigment we włosach. Promień lasera strzela kilka razy na sekundę, a każde uderzenie wystarcza, aby pigment nagromadził się w dużej liczbie mieszków włosowych i został zniszczony.

Gdy mieszek włosowy jest ogrzewany wiązką laserową, jego zdolność do wytwarzania włosów ulega zniszczeniu bez uszkadzania otaczającej skóry. W przeciwieństwie do maszyn IPL, które tylko uszkadzają mieszki włosowe, laser diodowy niszczy mieszki włosowe na zawsze, więc mieszki włosowe już nigdy nie będą w stanie wytwarzać włosów.
Ważną częścią zabiegu jest chłodzenie skóry. Laser ma wbudowany system chłodzenia, który zapewnia możliwość leczenia nawet najbardziej wrażliwej skóry.

Jak przebiega depilacja laserowa?

Zabieg rozpoczyna się od obcięcia włosów lub ogolenia włosów na długość około 2 mm. Zimny żel jest umieszczany na obszarze, który ma być depilowany, a ty otrzymasz okulary chroniące przed światłem lasera.

Nieważne, jaki laser diodowy jest używany do przeprowadzenia zabiegu, każdy powoduje lekkie kłucie. Większość ludzi jednak nie potrzebuje znieczulenia miejscowego. Gdy żel zostanie wytarty, niektóre włosy znikną, pozostałe włosy wypadną w ciągu 2-3 tygodni.

Czego można się spodziewać?

To, jak depilowany obszar będzie wyglądał bezpośrednio po zabiegu, różni się w zależności od osoby, zależy to od koloru włosów i rodzaju skóry. Warto wybrać zaufany gabinet. Depilacja laserowa Warszawa to strzał w dziesiątkę. Gabinety w Warszawie cechują się świetnym sprzętem i co ważne miłą i wykwalifikowaną obsługą.

W miejscu poddanym depilacji może wystąpić zaczerwienienie lub obrzęk. Jest to pozytywny wynik kliniczny, który pokazuje, że mieszek włosowy zareagował pozytywnie na zabieg. Efekty uboczne są niezwykle rzadkie, a jeśli występują, są znikome i przejściowe. Większość ludzi powraca do normalnych czynności bezpośrednio po zabiegu.

Ważne jest, aby zrozumieć, że włosy w aktywnej fazie wzrostu najlepiej reagują na laser. Włosy mają 3 fazy wzrostu, a ponieważ wszystkie włosy nie są w tej fazie w tym samym czasie, do uzyskania najlepszych rezultatów potrzebne są liczne zabiegi. Zwykle od 5 do 8 zabiegów. Dzięki depilacji laserowej w Warszawie staje się to proste, bo jest wiele gabinetów, w których można wykonać zabieg i nie trzeba długo czekać na termin. A już po pierwszym zabiegu zauważysz mniejszy porost włosów, włosy stanę się cieńsze i będą wolniej rosły.