Ciekawe

Wybieramy salę na wesele pod Warszawą: garść inspiracji

Wybór odpowiedniej sali na wesele to jedno z najważniejszych zadań dla osób, które stoją przed wyzwaniem zorganizowania uroczystości. Od tego, gdzie będziemy się bawić, zależny nastrój przyjęcia. Istotne jest również to, że o salę – zwłaszcza w okolicach Warszawy – nie jest łatwo. Najciekawsze miejsca trzeba rezerwować nawet na 5 lat wcześniej. Te mniej atrakcyjne również są mocno oblegane – standardem jest rezerwowanie więc sal na dwa lata przed uroczystością.

Gdzie urządzić wesele pod Warszawą?

Okolice Warszawy to przede wszystkim piękny Zalew Zegrzyński, a także Puszcza Kampinoska oraz kilka rzek. Niemało mamy też pod Warszawą miejsc historycznych: dawnych pałaców i dworków, które zostały odrestaurowane i które z powodzeniem wykorzystuje się jako ciekawe miejsce do urządzenia przyjęcia. Szczególnie popularne są w ostatnich czasach te miejsca, w których mamy do dyspozycji już nie tylko salę, ale także przepiękną doświetloną oranżerię i ogród. Urządzanie przyjęcia w ogrodzie staje się coraz częściej praktykowaną w naszym kraju tradycją.

Szukajmy miejsc, w których zapewnimy noclegi dla gości

Na mapie miejsc okalających stolicę znajdziemy na przykład pałac, na którego terenie znajduje się piękny, stary kościółek. Jest to idealne miejsce do urządzenia przyjęcia weselnego – tym bardziej, że na terenie obiektu znajduje się też hotel. To wszystko oznacza duże ułatwienie logistyczne: nie będziemy musieli przewozić naszych gości z kościoła do sali weselnej, a następnie organizować im transportu do najbliższego miejsca noclegu.

Wesele w szklarni

Kolejny ciekawy pomysł na urządzenie wesela pod Warszawą to skorzystanie z oferty jednego z ośrodków, który organizuje przyjęcia weselne w wielkiej szklarni. Szklarnia jest bardzo klimatycznie urządzona – przy czym należy wiedzieć, że nie jest w niej gorąco dzięki sprawnemu systemowi wentylacji! Jest to dość nietypowa sala weselna pod Warszawą. Najczęściej na wesele w takim miejscu decydują się pary, które mają bardzo określoną wizję wesela. Na przykład przewodnim motywem takiego wesela jest styl rustykalny lub boho.

Wesele w stodole

Kolejnym niecodziennym pomysłem na wesele jest urządzenie jej w nowoczesnej stodole. Minimalistyczny design, ciekawe wnętrza, duże przeszklone powierzchnie, a wszystko wokół przewodniego motywu wielkiej starej stodoły. Sprawdźcie!

Artykuł powstał we współpracy z Hotelem Lamberton pod Warszawą