Dom i Wnętrze

W jaki sposób budowane są drewniane domy?

Coraz więcej Polaków decyduje się na budowę własnego domu – jest to dla nich kwintesencja wolności, powiększania przestrzeni życiowej, możliwości powiększania rodziny. Domu nie musimy – jak 20 lat temu – budować własnymi rękami, co trwało kolejne 10 lat. Dzisiaj dom kupimy od dewelopera lub też wybudujemy go w 6-8 miesięcy. Jak to możliwe?

Drewniane domy w polskim krajobrazie

Wybudowanie domu dzisiaj to już nie problem – możemy kupić gotowy budynek lub wynająć ekipę budowlaną, która wzniesie go dla nas w rok. Coraz więcej osób decyduje się jednak na kupno projektu domu drewnianego i zlecenie jego budowy firmom takim jak  Co zaoferują nam wykonawcy?

Przede wszystkim konieczne będzie zamówienie odpowiedniego projektu domu – producenci pokażą nam dziesiątki propozycji. Większość oferowanych domów to projekty domów piętrowych lub parterowych z możliwością zabudowania poddasza. Projekty tworzone są przez doświadczonych architektów, którzy starają się odpowiedzieć na większość potrzeb współczesnego klienta. Wnętrza domów są przeszklone, przez co do wnętrza wpada wiele światła, a same pomieszczenia zdają się być większe. Jako klienci nie musimy również martwić się o miejsce postojowe dla samochodu – większość projektów zakłada garaże.

Drewniane domy jako odpowiedź na marazm i brzydotę

Należy przyznać, że drewniane domy są po prostu ładne – tworzone przez doświadczonych architektów zaskakują lekkością konstrukcji. Zastosowanie drewna jako głównego materiału budulcowego sprawia, że sama budowa może rozpocząć się praktycznie w dowolnym momencie w roku. Ile trwa wznoszenie domu drewnianego? W zależności od tego, czy ma być oddany w stanie deweloperskim czy surowym zamkniętym może to być okres od 4 do 8 miesięcy. Warto także przemyśleć sprawę odpowiedniego docieplenia domu.