Wiercenie w betonie jest nowoczesne
Czasy, gdy obróbce betonu towarzyszył hałas, pył i zagrożenie naruszenia konstrukcji budynku już minęły. Nadal trudno jest wykonać wiercenie otworów w istniejącej już ścianie, ale korzystając z odpowiedniej metody, można zrobić je nawet w materiale najbardziej opornym na wiercenie.
Po co wierci się w betonie?
Odwierty w betonie są niezbędne, gdy w istniejącej już konstrukcji trzeba zamontować jakąkolwiek instalację. Bez tego typu prac nie da się wprowadzić do budynku m.in. systemu klimatyzacji, wentylacji i ogrzewania. Są one niezbędne również przy tworzeniu w budynku instalacji sanitarnych i elektrycznych. Wiercenie w betonie wykonywane jest także przy budowie przepustów oraz w montażu kotew i słupów. Jest też metoda pozyskania próbek materiału, które posłużą do przeprowadzenia specjalistycznych badań i analiz.
Odwierty w betonie nie muszą być uciążliwe
Obróbka betonu oraz wszelkie prace prowadzone w tym zakresie przywołują na myśl ogromny hałas i wszędobylski pył, który brudzi wszystko dookoła. Jedno i drugie jest nie tylko uciążliwe pod względem komfortu, ale również odbija się niekorzystnie na zdrowiu pracowników budowlanych i sąsiadów, jeśli prace prowadzone są w zamieszkałym już budynku wielorodzinnym. Nadmierny hałas niszczy słuch, a pył szkodzi płucom. Oba te czynniki zostały niemal wyeliminowane wraz z pojawieniem się umożliwiającej wiercenie otworów techniki diamentowej. Można więc sięgać po nią bez obaw, że prace będą zbyt uciążliwe dla sąsiadów.
Komfort pracy w parze z precyzją
Podniesienie komfortu przy realizacji prac budowlanych to nie jedyna zaleta płynąca ze stosowania diamentowych technik odwiertów w betonie. Metoda ta pozwala wykonać bardzo precyzyjne otwory o średnicy liczącej nawet od kilkunastu do 1000 mm. Niemal całkowite ograniczenie poziomu pylenia pozytywnie wpłynęło również na czas, w jakim wykonuje się wiercenie w betonie. Wzbijająca się chmura pyłu nie ogranicza już widoczności, dzięki czemu nie trzeba wprowadzać przerw na jego opadnięcie. Techniki diamentowe wyeliminowały również ryzyko naruszenia konstrukcji, z jakim wcześniej wiązały się prace przy obróbce betonu. Można więc z powodzeniem korzystać z nich w ramach prac modernizacyjnych prowadzonych w budynkach, także bez konieczności wyłączenia ich z użytkowania na czas remontu. Wiercenie w betonie techniką diamentową to również zmniejszenie kosztów związanych z działaniami niezbędnymi do zrealizowania przy kolejnych etapach prac budowlanych.
Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z http://wierceniebetonu.com/