Dom i Wnętrze

Jaki materac dla alergika?

Alergie śmiało można nazwać plagą naszych czasów. Okazuje się, że dla alergika potencjalnym zagrożeniem może być miejsce, które wydaje się być najbezpieczniejsze pod słońcem – własne łóżko! Tymczasem wilgotne, ciepłe zakamarki naszej sypialni to wręcz wymarzone środowisko do rozwoju jednego z najczęściej uczulających alergenów – kurzu. Jaki materac wybrać, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia niepożądanej reakcji? Sprawdź!

Praktyczny materac lateksowy

Ratunkiem dla każdego alergika okazuję się być materac lateksowy. Główny budulec materaca, czyli lateks powstający z naturalnego kauczuku, jest antyalergicznym tworzywem zapobiegającym rozwojowi bakterii i grzybów. Przewiewna, oddychająca struktura zapewnia dobrą izolację termiczną, co dodatkowo zapobiega nadmiernemu poceniu w czasie snu.

Co więcej, materac lateksowy o stopniu twardości dobranym do indywidualnej budowy anatomicznej użytkownika zapewnia kręgosłupowi stabilne podparcie na całej jego długości, dzięki czemu każdego ranka budzimy się rześcy i wypoczęci. Powierzchnia materaca idealnie dopasowuje się do kształtów ciała i dobrze tłumi wszelkie ruchy. Z tego powodu materace lateksowe często uzupełniają ramy podwójnych łóżek. Ponadto, lateks odporny jest na uszkodzenia i odkształcenia, dzięki czemu raz zakupiony materac umila nocny wypoczynek przez wiele lat.

Zadbaj o pokrowiec!

Aby zapewnić sobie maksymalną higienę, warto wybrać model ze zdejmowanym pokrowcem, który można bezpiecznie wyprać w pralce. Ważne, żeby osłona wykonana była z miękkiego materiału, który w praniu nie traci swojej formy. Sam materac lateksowy możemy w prosty sposób zdezynfekować za pomocą pary wodnej.