Dom i Wnętrze

Welurowa kanapa – nowoczesne meble do salonu

Ukoronowaniem salonowej aranżacji bez wątpienia jest komplet wypoczynkowy. To właśnie duża, wygodna kanapa tworzy strefę wypoczynkową, w której relaksują się wszyscy domownicy i w której przyjmujemy gości. Ponadto, meble wypoczynkowe nadają ton całej kompozycji i pełnią funkcję wysmakowanej dekoracji. Dzisiaj weźmiemy pod lupę nowoczesne meble do salonu obite welurową tapicerką. Dlaczego to właśnie welur jest tak popularny w modnych wnętrzach? Sprawdź!

Nowoczesne meble do salonu: welur pewnym wyborem

Wybierając nowoczesne meble do salonu, należy zwracać uwagę na wiele czynników – gabaryty, komfort użytkowania, estetykę, jakość materiałów, kolorystykę… Kanapy obite tapicerką z weluru łączą w sobie wszystko, co mile widziane jest w gustownym wnętrzu.

Welur jest grubą tkaniną z  puszystą okrywą włosową, tak zwanym meszkiem. Należy do grupy tkanin pluszowych. Miękki, przyjemny w dotyku materiał delikatnie się błyszczy, przez co obite nią meble prezentują się niezwykle elegancko. Kanapy i fotele tapicerowane welurem są hitem we wnętrzach zaaranżowanych zgodnie z trendami. W sprzedaży znajdziesz ogrom modeli w żywych i pastelowych kolorach. Kanapy welurowe szczególnie dobrze prezentują się w pomieszczeniach urządzonych w stylu glamour i minimalistycznym.

Kanapa na długie lata

Walory tapicerowanych mebli welurowych nie ograniczają się do ich zachwycającej estetyki. W parze z przykuwającym wzrok wzornictwem idzie w tym przypadku bezwzględna jakość. Tkanina jest odporna na przetarcia, rozciąganie i mechacenie. Włókna impregnowane są środkiem hydrofobowym. Dzięki temu woda nie wsiąka w materiał, a zabrudzenia można łatwo usunąć. Ponadto, kanapy welurowe polecane są osobom mającym zwierzęta domowe – materiał nie jest atrakcyjny dla kotów, które często drapią meble tapicerowane.