Turystyka

Wczasy w tropikach – czy warto?

Jeszcze do niedawna egzotyczne wczasy leżały daleko poza zasięgiem statystycznego Polaka – były one drogie, przez co stanowiły propozycję jedynie dla zamożniejszych obywateli. Obecnie sytuacja ta zmieniła się – ceny wyjazdów oferowanych przez biura podróży do krajów takich jak Dominikana czy Kuba znacząco spadły – co miało na to wpływ? Czy warto zdecydować się na taki wyjazd?

Zmiany na rynku turystycznym

Niższe ceny wyjazdów egzotycznych wynikają ze zmian na rynkach turystycznych. Wraz z powstaniem poważnego zagrożenia terrorystycznego w miejscowościach cenionych przez Polaków (Tunezja, Egipt) touroperatorzy odnotowali olbrzymi spadek dochodów. Wszystko za sprawą klientów rezygnujących z wyjazdów, nawet po wpłaceniu zaliczek. Biura podróży musiały szybko znaleźć sposób na to, aby zachować płynność finansową i utrzymać się na rynku. Wybawieniem okazały się wyjazdy egzotyczne.

Seszele, Dominikana, Kuba…

Co znajduje się w cenie wyjazdów tropikalnych? Przede wszystkim są to bilety lotnicze, transfery z i na lotnisko, zakwaterowanie w wybranym wcześniej hotelu oraz wyżywienie w wybranej opcji. Turyści mogą również liczyć na ubezpieczenie turystyczne, opiekę rezydenta czy pilota, możliwość korzystania z udogodnień hotelowych, takich jak sauny czy baseny.
Warto pamiętać, że biura podróży oferują również wycieczki fakultatywne dla swoich klientów, są one jednak płatne osobno, na miejscu, podczas trwania wczasów.
Samodzielnie jednak także możemy zaplanować czas na rajskich wyspach – atrakcje turystyczne na Dominikanie to przede wszystkim możliwość nurkowania, żeglowania, poznawanie okolicy na rowerze czy skuterze.
Czy taki rodzaj wczasów nas usatysfakcjonuje? Zdecydowanie tak – egzotyczne kierunki cenione są przede wszystkim za gwarancję wspaniałej pogody oraz możliwość przyglądania się tropikalnej roślinności, korzystania z krystalicznie czystych wód morza. Czego chcieć więcej?