Dom i Wnętrze

Sypialnia dla singla

Stworzenie funkcjonalnej sypialni dla singla to spore wyzwanie – okazuje się, że dobranie łóżka to dopiero pierwszy krok! Jak przygotować się do tego zadania? Jakie meble wybrać? Oto kilka praktycznych wskazówek!

Łóżko, meble do sypialni…

Wygodna sypialnia to przede wszystkim kwestia wybrania odpowiedniego łóżka. Na szczęście producenci odeszli od pomysłów proponowania klasycznych łóżek jednoosobowych czy dwuosobowych o szerokości przekraczającej 180 cm. Obecnie możliwe jest zakupienie pięknego łóżka dla singla o szerokości 120-140 cm i dokupienie do niego wygodnego materaca. Łóżka oferowane przez topowe firmy tworzone są z litego drewna – materiał ten nie należy do tanich, jednak nie brakuje chętnych. Charakteryzuje się ono wysoka odpornością na uszkodzenia, ścieranie, wnikanie brudu. Dodatkowo wielu stolarzy stosuje bejce oraz lakiery, których zadaniem jest zmiana koloru drewna lub też dodatkowa ochrona jego wnętrza.
Szukając funkcjonalnego łóżka wybierajmy modele posiadające wewnętrzne komory – możemy przechowywać w nich pościel lub odzież sezonową.
Obok łóżka nie może zabraknąć niewielkiej szafki nocnej – będzie ona idealna jako podstawka do lampki nocnej, książki, okularów, leków.

Artykuł powstał we wsółpracy z https://notodo.pl