Ciekawe

Urodziny – ważny dzień dla dziecka

Święta, imieniny, urodziny czy Dzień Dziecka to znakomite okazje by razem z dzieckiem uczcić ten szczególny dzień. Obchodzenie  urodzin jest w wielu rodzinach bardzo popularne. Urządzenie urodzin dziecku wiąże się z ułożeniem wraz z dzieckiem planu przyjęcia, wybraniu pomieszczenia, oraz wytypowaniu ilości gości. O co należy zadbać podczas urodzin informuje Krolestwodzieci.pl.

Dekoracje

Przyjęcie warto zacząć od przygotowania razem z maluchem, zaproszeń dla kolegów i koleżanek. Zaproszenia powinny być wykonane własnoręcznie przez dziecko z niewielką pomocą rodzica.

Następnym krokiem jest udekorowanie pomieszczenia, mającego służyć za przestrzeń do zabawy. Jeżeli jest taka możliwość oraz stosowna pora roku, to przestrzeń urodzinową warto urządzić w ogrodzie. W takim wypadku nie trzeba się martwić o rozlane napoje, czy okruchy ciast.

Dekoracja jest bardzo ważną częścią przygotowań. Im ciekawsze elementy zostaną zainstalowane tym lepiej dzieci będą się bawić. Można porozmieszczać kolorowe baloniki, rozwiesić serpentyny, jeżeli to możliwe stworzyć dekoracje tematyczne – na przykład dla dziewczynek „Księżniczki i Wróżki” a dla chłopców „Super Bohaterowie”.

Konkursy i zabawy

Całą zabawę można urządzić również jako bal przebierańców pod hasłem – przykładowo – „Zwierzęta leśne”, „Kubuś Puchatek i Przyjaciele”, „Postacie z bajek”, a w zaproszeniu należy wspomnieć o konkursie na najbardziej pomysłowy kostium.

Nie można również zapomnieć, że małe dzieci pozostawione same sobie po pewnym czasie zaczynają się nudzić. Aby temu zaradzić należy przygotować kilka ciekawych gier słownych czyli kalamburów, zorganizować zabawę w „Ślepą babkę” lub „Głuchy telefon”. Co prawda te zabawy w obecnych czasach są już nieco zapomniane, ale właśnie z tego powodu będą dla dzieci bardzo atrakcyjne. Idealne zabawki na taką okazję znajdą Państwo tutaj https://www.krolestwodzieci.pl/nowosci.

Pora na tort urodzinowy

Po części zabaw, czas na posiłek. Bufet powinien być obsługiwany przez jednego z rodziców, gdyż małe dzieci nie zawsze potrafią sobie poradzić z nakładaniem jedzenia na talerzyk. Sam posiłek powinien obfitować w  tor urodzinowy, owoce, kolorowe kanapki, oraz soki. Jeżeli przyjęcie odbywa się zimą można podać ciepłą herbatę i kakao. Powinno unikać się cukierków, chipsów..

I na koniec rada – urządzając przyjęcie, z dziećmi nam nieznanymi, dowiedzmy się czy nie są uczulone na jakikolwiek składnik jedzenia, po to, by uniknąć nieprzyjemnych objawów alergii i problemów z tym związanych.