Ciekawe

Kolorowo i bajkowo w świecie dziecka

Dzieci nie rozróżniają na początku kolorów. Wiele czasu upłynie zanim nauczą się je też nazywać. Ale kiedy już posiądą tę umiejętność, to cieszą się nią bezmiernie. Dlatego warto bawić się razem z nimi w kolorowanie wszystkiego wokół. Dzieci rozumieją to często dosłownie i flamastrami potrafią namalować esy-floresy na białej komodzie albo na eleganckich szpilkach mamy. Nie tylko kolorowanki i malowanki mogą sprzyjać zabawie kolorem.

Kolorowe akcesoria

Przecież zabawę kolorem można już zacząć już na samym początku, kiedy zdecydujemy się na kolorowe pieluchy flanelowe czy maty na przewijak. Może noworodek nie doceni jeszcze takich uroczych przedmiotów, ale już na przykład pomagający przy opiece nad maluchem kilkulatek będzie zachwycony wzorami w misie czy w papugi. Z tego m.in. względu warto wybierać kolorowe rzeczy, jak prześliczny kokon dla niemowlaka lulando. Niebieski, różowy, szary, w gwiazdki, w groszki – urocze łóżeczko przenośne lub wkładka do wózka.

Kolorowe mebelki

Kiedy urządzamy pokój dla malucha, to także warto postawić na kolor. Nawet jeśli kupujemy meble dla mającego dopiero przyjść na świat dzidziusia, to pomyślmy o tym, że bobas szybko stanie się trzylatkiem rozkochanym  w intensywnych kolorach. Dlatego dobrym pomysłem są dwukolorowe meble lub ozdobione wielobarwnymi motywami. Nawet łóżeczko dla dwulatka może być zupełnie niezwykłe i kolorowe, kiedy ma formę zoo czy zamku księżniczki.

Kilkulatek doceni też kolorowe sofy i fotele. Te nawiązujące do jego ulubionej bajki staną się prywatnym królestwem malucha, który ma już poczucie prywatności i lubi pobawić się sam w kąciku przygotowanym tylko dla niego – najlepiej przez niego samego. Taki fotelik czy sofę bez trudu przestawimy, gdy dziecko będzie chciało stworzyć domek w wybranym przez siebie miejscu.