Dom i Wnętrze

Tworzymy wnętrze w stylu pop-art

Stylizacja nawiązująca do pop-artu – to propozycja dla odważnych oraz nowoczesnych osób, które nie boją bawić się sztuką, także sztuką urządzania wnętrz. Odświeżmy więc nasze zbiory plakatów, reprodukcji i fotografii – potem wykorzystajmy je w zupełnie twórczy sposób. Pomyślmy też o wzorach kultury współczesnej, naśladując w tym pop-art z lat sześćdziesiątych.

W duchu Warhola i nie tylko

Pobawmy się sztuką i przestrzenią naszego domu czy mieszkania. Niech zamieni się ona w rodzaj prywatnej galerii, w której wystawimy oryginalne dzieła. Działajmy w duchu Warhola, który wzorom kultury nadał szczególną rangę, specyficzne znaczenie – który poniekąd obnażył społeczne ramy funkcjonowania człowieka mu współczesnego.

Możemy wykorzystać dzieła samego Warhola, wówczas pop-art objawi się w naszych wnętrzu w swoim klasycznym kształcie. Dobrym pomysłem jest zabawa we wzory kultury XXI wieku. Odszukajmy w naszej rzeczywistości kulturowej obrazy-etykiety, które się powtarzają i spróbujmy je wprowadzić do naszych wnętrz w nieszablonowy sposób.

Lekcja socjologii i antropologii

Urządzanie mieszkania stanie się wówczas świetną lekcją sztuki, ale także socjologii i antropologii. Z pewnością nasze starania docenią wszyscy goście, których zaskoczy pomysłowa aranżacja – wciągająca do zabawy w interpretacje.

Na rynku mamy już wiele rzeczy tego typu: zasłony czy meble z printami przedstawiającymi symbole kultury, wielkoformatowe obrazki frytek czy kubków z kawą jako naklejki na zmywarki czy lodówki, tapety z motywem ze znanych filmów.

Możemy skorzystać z gotowych mebli czy dodatków pop-art, ale lepiej – jeśli wymyślimy coś sami, jeśli wprowadzimy twórczość w stylu pop-art do naszego wnętrza. Doskonałym uzupełnieniem takiej stylizacji będą na pewno meble w stylu industrialnym.