Ciekawe

Torby do pakowania prezentów – co warto o nich wiedzieć?

Torebki do pakowania prezentów ma w domu każdy z nas – najczęściej są one skrupulatnie składane i chowane w momencie rozpakowywania podarunków od bliskich czy z okazji świąt, np. Bożego Narodzenia. Torebki papierowe to idealny sposób na to, aby elegancko i w prosty sposób zapakować prezent dla bliskiej osoby. Co warto o nich wiedzieć?

Torby ozdobne znajdziemy przede wszystkim w sklepach producenta – oferuje on tam największy wybór torebek różnego rozmiaru. Torebki papierowe tworzone są ze wzmocnionych tworzyw – najczęściej jest to wielowarstwowy papier lub tworzywo kartonowe, pokryte dodatkowo laminatem. Dzięki niemu karton nie rwie się, posiada określoną odporność na wnikanie wilgoci i brudu.
Kolejnym ważnym aspektem jest wzmacniane i usztywniane dno. Dzięki zastosowaniu kartonu na dnie torebki możliwe jest nadanie jej konkretnego kształtu, jak również zapewnienie bezpieczeństwa włożonego do środka produktu.
Innymi miejscami, gdzie zakupimy torebki są supermarkety, sklepy papiernicze, ale również kioski czy kwiaciarnie.

Torebki ozdobne muszą posiadać również uchwyt – najczęściej są to dwa grube sznureczki, jednak wiele toreb może również posiadać uchwyty w kształcie elips. Takie uchwyty z pewnością wyglądają nieco nowocześniej i zapewniają stabilniejszy chwyt.

Torebki na specjalne okazje

Odnośnie wzorów na torebkach wybór jest praktycznie nieograniczony. W sklepach znajdziemy torebki gładkie, z nadrukami, rysunkami, napisami. Wiele z nich dedykowanych jest na konkretne okazje: urodziny, imieniny, chrzciny, ślub, wesele, komunię. Warto również szukać torebek z grafikami – na produktach tych umieszczane są kwiaty, postacie, ale również św. Mikołaj, zajączki wielkanocne i wiele innych. Znalezienie torebki dla konkretnej okazji nie będzie więc dla nas żadnym problemem!