Dom i Wnętrze

Taras, o którym zawsze marzyłeś!

Coraz więcej posiadaczy tarasów decyduje się na ich interesującą aranżację: wybierają ciekawe meble, dodatki, sadzą kwiaty w donicach. Wszystko po to, aby móc odpoczywać w przydomowej przestrzeni, bez konieczności dalekich wyjazdów. Taki taras może stać się idealnym miejscem do czytania książki podawania posiłków czy nawet pracy. Musimy tylko wybrać odpowiednie wyposażenie.

 

Nowoczesne meble tarasowe

Aby móc cieszyć się słonecznymi popołudniami na tarasie przede wszystkim pamiętajmy o wygodnych meblach. Producenci oferują nam kolekcje z wieloma elementami, z których możemy wybrać te, które spełnią nasze oczekiwania. Istotne są tworzywa – muszą być one odporne na zmienne warunki atmosferyczne, działanie niskich i wysokich temperatur. Meble pochodzące od topowych producentów z pewnością będą towarzyszyć nam przez długi czas.

 

Parasol tarasowy – jaki wybrać?

Piękny taras nie może obyć się bez parasola słonecznego. Taki dodatek przede wszystkim zapewni nam odpoczynek w cieniu w czasie upalnych dni. Parasole tworzone są w taki sposób, aby nie tylko uprzyjemniać odpoczynek, ale również, aby dopełniać aranżację tarasu. Parasol tarasowy to dzisiaj produkt wysoce funkcjonalny!

 

Jak tworzone są nowoczesne parasole tarasowe?

Parasole tarasowe tworzone są z wysoką dbałością o detale i materiały. Stelaż wykonywany jest z aluminium malowanego proszkowo, co chroni go przed działaniem wilgoci i pojawianiem się rdzy. Czasze pokrywane są tkaniną poliestrową pokrytą warstwą poliuretanu. Takie połączenie sprawia, że czasza jest odporna na wnikanie kurzu, wilgoci, silne promieniowanie słoneczne. Nawet po wielu latach użytkowania tkanina będzie wyglądać pięknie i nie wyblaknie. Czasza wyposażona jest w sprężyny naciągowe – utrzymują one tkaninę w prawidłowej pozycji.