Ciekawe

Sprawa Mo Bruku wreszcie zakończona?

Mo Bruku to nazwa, która bardzo źle kojarzyła się już od dłuższego czasu mieszkańcom Wałbrzycha i całego regionu. Związane jest to oczywiście ze składowiskami odpadów, jakie pojawiły się na terenie miasta. Nasza redakcja oraz instytucje powołane do zajmowania się tego typu sprawami dostawały w ostatnich miesiącach liczne skargi na działanie firmy Mo Bruku. Wygląda na to, że sprawa głównego składowiska odpadów prowadzonego przez firmę jest już rozwiązana, chociaż na dzisiaj na pewno nie jest jeszcze definitywnie zamknięta.

Wojewoda wydaje decyzję sprawie Mo Bruku

Przypomnijmy, że Mo Bruku jest prywatną firmą, która otrzymała koncesje na składowanie odpadów na terenie powiatu wałbrzyskiego. Składowanie odpadów to niestety konieczność w nowoczesnych społeczeństwach, ponieważ produkuje się ich ogromne ilości, a niestety nie jesteśmy w stanie się na tyle zorganizować, by w jakiś porządny sposób poradzić sobie z tym problemem, chociażby na wzór niemiecki lub skandynawski. W związku z tym składowiska są konieczne i jeśli są dobrze zarządzane, nie są specjalnie uciążliwe.

Problem, jaki pojawił się w Wałbrzychu, był jednak związany właśnie z nieprawidłowościami, jakich Mo Bruku miał dopuszczać się na swoich składowiskach. Okazuje się, że skargi mieszkańców nie były bezzasadne, ponieważ marszałek województwa wydał właśnie decyzję o cofnięciu uprawnień dla firmy Mo Bruk dotyczących składowania odpadów. Firma odrzuca wszelkie oskarżenia o nieprawidłowości w wykonywaniu licencji i zapowiada odwołanie od tej decyzji.

Po więcej zapraszamy na http://regionfakty.pl – Informacje Świdnica i Wałbrzych.