Ciekawe

Baśniowy mazurek

Mazurek to tradycyjne ciasto wielkanocne. Powinien być kolorowy, efektowny i zaskakujący. Według tradycji symbolizuje on bogactwo, dlatego też nie należy szczędzić dodatków.
Ważnym elementem wielkanocnych mazurków, jest ich wykończenie. Dostępne na rynku dekoracje cukiernicze w znaczny sposób ułatwiają przygotowanie tego wyjątkowego ciasta, należy jednak pamiętać, że co za dużo to nie zdrowo – przesycenie ozdób cukierniczych może przynieść efekty odwrotne do pożądanych.

Kolorowo i bogato

Głównym składnikiem dekoracyjnym mazurka jest lukier. W sklepach z dekoracjami cukierniczymi bez problemu można kupić masę cukrową w różnych kolorach i smakach, przydatne okazują się również farbki i pisaki spożywcze, natomiast osoby, które nade wszystko cenią niepowtarzalny zapach, mogą dodatkowo zaopatrzyć się w spożywcze aromaty.
Wybór szeroki, wydawać się więc może, że wykończenie mazurka nie stanowi żadnego problemu. Okazuje się jednak, że ilość i różnorodność ozdób cukierniczych sprawia, że wiele osób zastanawia się, jakie dekoracje cukiernicze wybrać, by oddawały charakter wielkanocnego ciasta i podkreślały jego niepowtarzalność.

Godne polecenia są subtelne elementy wykonane z masy cukrowej, marcepanu lub czekolady, warto także zaopatrzyć się w kolorowe koraliki lub perełki, zwracając przy tym uwagę, by kolor kuleczek współgrał z odcieniem pozostałych dekoracji. Efektownie prezentują się niewielkie, kolorowe kwiaty z masy marcepanowej lub cukrowej oraz zielone listki, którymi można efektownie wypełnić ciasto, podkreślając niepowtarzalność i oryginalność mazurka.

Zapraszamy po więcej na www.sklep.savpol.pl – Mistrzowie doskonałego smaku!