Zdrowie i Uroda

Spektakularny makijaż oczu na specjalne okazje

Spektakularny makijaż na specjalne okazje, potrafi wydobyć piękno z każdej kobiety. Rządzi się swoimi prawami i zwykle jest dużo bardziej wyrazisty i mocny, w porównaniu do makijażu dziennego. Musi świetnie wyglądać w sztucznym wieczornym świetle, poza tym musi być również bardziej trwały. Na co zwrócić uwagę, kiedy wykonuje się taki makijaż?

Spektakularny makijaż oczu na specjalne okazję

Z pewnością wieczorowym makijażu bardzo dużą uwagę przywiązuję się do oczu. To właśnie one muszą być mocno podkreślone, najlepiej za pomocą cieni, odpowiednio nałożonych i zblendowanych, kreski narysowanej za pomocą eyelinera oraz mocno wytuszowanych rzęs. Wielu makijażystów wykorzystuje w takich makijażach sztuczne rzęsy, które można nakładać bądź to tylko kępkami, bądź przyklejać rzęsy sztuczne na całej długości górnej linii rzęs. Współcześnie sztuczne rzęsy wykonuje się tak, że wyglądają naprawdę subtelnie i przy odpowiednim nałożeniu ich, pięknie podkreślają i otwierają oczy, a przy tym wszystkim wyglądają naprawdę naturalnie.

Smoky eyes na wieczór

Najbardziej popularnych makijażu oczu na wieczór to makijaż typu smoky eyes. Jego wykonanie wymaga odrobinę wprawy, jednak zdecydowanie warto nauczyć się tej techniki, bo to makijaż wyjątkowo spektakularny i tajemniczy. Najczęściej wykonuje się go za pomocą kilku odcieni cieni do powiek, popularne są różne kolory, jednak kobiety najchętniej noszą smoky eyes w odcieniach szarości lub brązów. Ważna jest również oprawa oczu w postaci do odpowiedniego makijażu brwi – brwi stanowią ważny punkt we współczesnym makijażu. A zatem reasumując – makijaż typu smoky eyes, dobrej jakości sztuczne rzęsy, które wyglądają bardzo, oraz odpowiednio podkreślone brwi – po trzy elementy mają ogromny wpływ na to, że makijaż oczu będzie wyglądał wieczorowo.

Inne ważne elementy w makijażu na specjalne okazje

Wykonuje się makijaż na specjalne okazję nie można zapomnieć o idealnym przygotowaniu cery. Ważne jest zatem nałożenie bazy pod makijaż, można również zastosować bazę pod cienie do powiek. Idealnie wyrównana cera niejako płótno dla makijażysty, który następnie będzie używał rozświetlaczy oraz bronzerów do konturowania twarzy, a także odpowiednich pomadek i róży. Kiedy makijaż będzie już gotowy wystarczy tylko użyć specjalnego sprayu do utrwalania – to tajna broń makijażystów, dzięki której makijaż przetrwa całą noc.

Sztuczne rzęsy dostępne sa w ofercie sklepu kosmetykizameryki.pl