Zdrowie i Uroda

Ortezy na opadającą stopę – bo liczy się jakość i dopasowanie

Wiele osób cierpi na niedowład stopy, jednak bardzo często bagatelizują oni objawy oraz ból, sądząc, że po prostu przejdzie. Dopiero, gdy objawy stają się tak uciążliwe, że uniemożliwiają prawidłowe chodzenie, to chorzy wybierają się do lekarza specjalisty. Wtedy też okazuje się, że cierpią na opadającą stopę w stopniu zaawansowanym. Przez to leczenie jest trudne i długotrwałe. Dlatego już przy pierwszych objawach należy udać się do specjalisty.

Opadająca stopa – co to jest?

Termin opadającej stopy oznacza jej niedowład. Nie jest to choroba, ale zespół objawów, które powodują liczne dolegliwości. Chory skarży się na problemy z czuciem w stopie, a także chodzeniem. Charakterystycznie też zgina kolano i unosi nogę, prezentując tzw. bociani chód. Często przyczyną takiego stanu jest kontuzja, a także wylew, uszkodzenie kręgosłupa czy guzy nowotworowe. Warto tutaj pamiętać, że operacja nie jest skuteczna. Zazwyczaj jest tylko pomocna w przypadku guza. Najskuteczniejsza jest rehabilitacja oraz zastosowanie ortezy na opadającą stopę.

Leczenie opadającej stopy

Po zdiagnozowaniu opadającej stopy chory otrzymuje leki przeciwzapalne, a także przeciwbólowe. Warto także zauważyć, jak ważne znaczenie ma tutaj rehabilitacja, dlatego już w trakcie farmakoterapii chory udaje się do rehabilitanta, który może przeprowadzić serię naświetlań czy laserów, ale również przeprowadzi ćwiczenia z chorym. Równie istotne jest zastosowanie ortezy na opadającą stopę, która dzięki zastosowaniu najnowocześniejszej technologii poprawia życie chorego i zapewnia funkcjonowanie w codziennym życiu.

Ortezy na opadającą stopę – bo ważny jest odpowiedni wybór

Ortezy na opadającą stopę muszą być doskonale dobrane do rozmiaru stopy. Zatem rozmiar nie może być ani za duży ani za mały, gdyż skuteczność takiej ortezy jest znikoma. Oczywiście równie ważny jest dobór odpowiedniego materiału. Tutaj można zdecydować się zarówno na ortezy wykonane z włókien węglowych, jak i z poliuretanu. Zapewniają one niezwykle duży komfort noszenia, a także wygodę użytkowania. Umożliwiają także prawidłowy chód. Tutaj istotne znaczenie ma nacisk na nerw strzałkowy, dzięki czemu chory prawidłowo stawia stopę i nie unosi jej w charakterystyczny sposób. Ortezy na opadającą stopę mogą być również wykonane na specjalne zamówienie. Również chorzy, którzy doświadczyli udaru powinni mieć wprowadzone ortezy na opadającą stopę już w trakcie pobytu w szpitali i rehabilitacji. Dzięki temu jakość ich życia znacząco się poprawi i będą mogli niemal normalnie funkcjonować. Więcej informacji znajdziesz na stronie https://megamedic.pl/pl/p/Orteza-na-opadajaca-stope-/599