Ciekawe

Różne właściwości powłok zewnętrznych węży

Typowy wąż hydrauliczny zbudowany jest z kilku warstw gumy, które zwulkanizowano razem. Najważniejszą jego częścią jest powłoka i to ona decyduje o specyficznym przeznaczeniu danego przewodu. Powinna skutecznie chronić płyn znajdujący się w środku oraz zabezpieczyć całą strukturę węża. Wykorzystanie wiedzy z zakresu materiałoznawstwa sprawia, że można udoskonalać powłoki zewnętrzne tak, żeby jeszcze lepiej były one przystosowane do trudnych warunków: wysokich i niskich temperatur, bezpośredniego działania ognia. Mają także być odporne na ścieranie mechaniczne.

Powłoki dostosowane do branży

Niewątpliwie szczególnie wymagające w zakresie wytrzymałości przewodów są branże, takie jak górnictwo, budownictwo, leśnictwo, rolnictwo, offshore, transport. To te dziedziny wymagają zastosowania węży o specjalnym przeznaczeniu, zaopatrzonych w wyjątkowo wytrzymałe powłoki zewnętrzne.

Przykładowe powłoki do zadań specjalnych

Marka Fluiconnecto wychodzi naprzeciw tym niestandardowym wymaganiom i proponuje powłoki o szczególnych właściwościach. Na przykład powłokę TUFF o podwyższonej wytrzymałości, do ciężkich warunków. Albo powłokę UHMW PE – cechującą się najwyższymi parametrami odporności na punktowe ścieranie przy kontakcie metal-guma lub guma-guma. Godna polecenia jest też powłoka BRICOAT, mieszanka składników mineralnych i dodatków niepalnych, stosowana w wężach GoldenGuard (właściwości samogaśnięcia przy podpaleniu).

Warto zapoznać się z kompleksową ofertą Fluiconnecto, także w zakresie usług. Proponują oni m.in.: serwis prewencyjny, znakowanie przewodów, inspekcje, testowanie ciśnieniowe, czyszczenie i certyfikację przewodów i węży, serwis mobilny oraz zakuwanie węży hydraulicznych Fluiconnecto.