Ciekawe

Jazda konna – od czego zacząć?

Jeździectwo jest sportem elitarnym i prestiżowym. Wbrew powszechnym opiniom, żeby zacząć przygodę z jazdą konną, wcale nie trzeba dysponować wielkim majątkiem i być w świetnej kondycji fizycznej (ona przyjdzie z czasem). Najważniejsze to uzbroić się w cierpliwość, zagospodarować czas na treningi i ciężko trenować, a radość ze swobodnej jazdy przyjdzie szybciej niż myślisz.

Bezpieczeństwo

Zanim wsiądziesz na konia, zadbaj o swoje bezpieczeństwo. Jeździectwo wymaga opanowania nie tylko swojego ciała, ale umiejętności stworzenia harmonii z silnym i czasami trudnym do okiełznania zwierzęciem.  Odpowiedni strój i akcesoria zapewnią Ci bezpieczeństwo i ochronę w razie ewentualnego upadku. Najważniejszym elementem stroju początkującego jeźdźca jest solidny kask z atestem potwierdzającym jego jakość. Dodatkowo, warto zaopatrzyć się w obuwie, które ułatwi nam jazdę. Buty z 1-2-centymetrowy obcasem zapobiegną wpadaniu stopy w strzemię.  Do krótkich butów użyj sztylp, które ochronią łydki przed otarciem. Odwiedzając internetowy sklep jeździecki Equishop, skompletujesz komfortowy i bezpieczny strój dla siebie i wyposażenie dla konia.

Stajnia

Kolejnym krokiem jest wybór stajni. Przed podjęciem ostatecznej decyzji zapoznaj się z opiniami osób, które również zaczynały trenować w poszczególnych miejscach. Wybieraj stajnie świadczące usługi nauki jazdy konnej pod okiem wykwalifikowanych i doświadczonych instruktorów. Dobry trener będzie nie tylko technicznym, ale również psychicznym wsparciem. Nauka jazy konnej to wieloetapowy proces, który zaczyna się od  jazdy na lonży w stępie. Po opanowaniu podstaw przyjdzie czas na naukę kłusu i galopu, a potem na upragniony, samodzielny wyjazd w teren.