Turystyka

Polskie hotele w doskonałej kondycji

W Polsce obecnie działa ponad 2,6 tysiąca skategooryzowanych hoteli, a co roku powstaje przynajmniej kilkadziesiąt nowych. W ubiegłym roku w Polsce przychód za pokój wzrósł o 11% – to jeden z najlepszych wyników na tle całej Europy. Cała branża hotelowa wydaje się przeżywać rozkwit, ale zarazem powoduje to szybki wzrost konkurencji pomiędzy obiektami. Specjaliści sądzą, że na rynku przetrwają tylko te hotele, które wyróżnią się znacząco na tle konnkurencji i pozytywnie zaskoczą swoich gości zachęcając ich do powrotu w niedalekiej przyszłości.

W stolicy zaplanowano w najbliższym czasie budowę ponad 20 nowych obiektów hotelowych, ale wystarczy przejść się przez centrum Krakowa, Poznania czy też Łodzi, by zobaczyć, że i w tych miastach hotele powstają jak grzyby po deszczu – czy to jako nowe budynki na wygospodarowanej w centrum wolnej powierzchni, czy – jak w przypadku Krakowa – są wkomponowywane w obecną architekturę poprzez kompleksowe remonty starych zabytkowych kamienic w celu dostosowania ich do najwyższych standardów hotelowych.

Jak wspomnieliśmy wcześniej – nawet najbardziej znane sieci hotelowe muszą muszą zadbać o wyjątkową ofertę swoich obiektów. Sam fakt, że hotel dostaje 3, 4 lub 5 gwiazdek wcale nie czyni go wyjątkowym i nie zapewni mu pełnego obłożenia nawet szczycie sezonu turystycznego. Prócz lokalizacji, standardu, atrakcyjnych cen niezwykle ważna jest dodatkowa oferta, która zagwarantuje gościom rozrywkę i niezapomniane wrażenia.

O tym fakcie doskonale wie Hotel Ossa Congress & Spa, który już od dawna zachęca gości do przyjazdu poprzez organizację równych imprez w ramach pobytu w hotelu. Oferta jest bardzo szeroka i urozmaicona co wynika z samego faktu, że Ossa nie ogranicza się do konkretnego profilu gości: można tu przyjechać zarówno na konferencję biznesową, na kompleksowe zabiegi spa lub wypocząć z rodziną z dziećmi na łonie natury. Z tego względu w ofercie hotelu Ossa można znaleźć pakiety noclegów dla nowożeńców, „babskie party”, pakiety na romnatyczne pobyty dla par, wakacyjne turnusy dla najmłodszych. Nie zapomniano również o innych atrakcjach organizowanych na rozległym terenie hotelu położonego w malowniczej okolicy. Goście mogą w najbliższym czasie uczestniczyć chociażby w charytatywnym meczu gwiazd piłkę nożną, który odbędzie się w długi weekend czerwcowy.

Według maksymy „wyróżnij się, albo zgiń” nowo powstające hotele w Polsce oraz te, z długą tradycją będą zapewne prześcigać się w coraz to nowszych pomysłach na przyciągnięcie uwagi turystów – i dobrze, bo to właśnie hotelowi goście najbardziej skorzystają na tej międzyhotelowej konkurencji!