Zdrowie i Uroda

Rękawice nitrylowe – jakie są ich zalety?

Rękawice nitrylowe stosowane są coraz częściej w różnych branżach. Są to zarówno branża medyczna, jak i gastronomiczna, a nawet i przemysłowa. W ostatnim czasie zyskują one popularność kosztem do tej pory najbardziej popularnych rękawiczek lateksowych.

Jedną z najważniejszych zalet nitrylu jest to, że nie ma on właściwości alergizujących

Osoby o bardzo wrażliwej skórze często nie mają możliwości korzystania z rękawiczek lateksowych, ponieważ wiąże się to za każdym razem z przykrymi dolegliwościami skórnymi. Rękawice nitrylowe zaś mogą być używane nawet przez takie osoby bez ryzyka, że nastąpi reakcja alergiczna. Jest to bardzo ważne szczególnie w branży medycznej. Niekiedy nawet najmniejszy kontakt z lateksem wiąże się bowiem z uczuleniem, co jest dużym zagrożeniem nawet dla pacjentów.

Rękawice nitrylowe, jak sama nazwa wskazuje, wykonane są z nitrylu

Jest on inaczej nazywany kauczukiem syntetycznym, ponieważ wytwarzany jest w wyniku procesów chemicznych. Natomiast lateks naturalny pozyskiwany jest z drzew kauczukowych. Ten czynnik powoduje, że ceny rękawiczek lateksowych mogą być różne w różnych okresach czasu – nie zawsze dostępność do naturalnego kauczuku jest bezproblemowa. Cena rękawic nitrylowych nie zmienia się drastycznie i jest korzystna dla konsumenta.

Co najważniejsze, rękawice nitrylowe są dużo bardziej wytrzymałe niż rękawiczki wykonane z lateksu naturalnego. Jest to ogromna zaleta szczególnie dla branży medycznej, gdzie pracownicy mają do czynienia niejednokrotnie z ludzką krwią. Ze względu na ryzyko zakażenia bardzo istotne jest, aby rękawiczki używane w tej branży były odporne na uszkodzenia.

Rękawice nitrylowe są ponadto po prostu bardzo wygodne. Nie zsuwają się z dłoni, a dodatkowo posiadają specjalne wypustki, które pozwalają na precyzyjne chwytanie nawet najmniejszych przedmiotów.