Dom i Wnętrze

Mata piankowa dla dzieci TikkTokk – 5 zalet

Niezwykle ważny jest prawidłowy rozwój dziecka, dlatego już od pierwszych dni należy zadbać o jak najlepsze warunki dla naszego malucha. Priorytetem dla nas jest przecież bezpieczeństwo dziecka. Dlatego polecamy zakup modułowej maty piankowej, która posiada wiele istotnych zalet.

Bezpieczeństwo

Jak już zostało wspomniane – najważniejsze jest bezpieczeństwo. Mata piankowa gwarantuje bezpieczną zabawę. Wszystko za sprawą swojej sztywności oraz grubości. Gruba mata podłogowa jest bardzo dobrym amortyzatorem podczas niechcianych upadków czy nieporadnych prób raczkowania naszych pociech, dzięki właściwej miękkości oraz grubości. Oferowany przez nas produkt ma grubość około 2 cm.

Możliwość rozbudowy i dowolnego łączenia elementów

Nasz produkt składa się z modułów o wymiarach 60×60 cm.  Dzięki temu w bardzo łatwy sposób możemy wielokrotnie dokładać bądź odejmować kolejne elementy mając pewność, że mata nie straci na swoim wyglądzie ani funkcjonalności. Jeśli zajdzie potrzeba rozbudowy powierzchni maty, bez problemu możemy dokupić kolejne rozszerzenia czy całe maty, aby zbudować większy plac zabaw.

Prosta w czyszczeniu

Pamiętajmy, by nie narażać malucha na kontakty z roztoczami czy kurzem. W bardzo prosty sposób możemy wyczyścić naszą matę podłogową. Świetnie sprawdzi się delikatnie zwilżona ściereczka czy gąbka. Bez problemu możemy też opłukać matę bieżącą wodą w wannie, a następnie wysuszyć.

Kolory

Elementy maty podłogowej TikkTokk wykonane są w czterech kolorach: żółtym, czerwonym, zielonym oraz niebieskim. Dzięki temu, dziecko nabędzie umiejętności rozpoznawania kolorów. Dodatkowo – mata piankowa wygląda bardzo estetycznie.

Izolacja termiczna

Przecież najlepsze zabawy są na podłodze! Dzięki macie piankowej dla dziecka dyskomfort spowodowany zimnem odejdzie w zapomnienie. Mamy pewność, że dziecko nie zmarznie podczas zabawy, a co za tym idzie – nie przeziębi się.

W trosce o bezpieczeństwo dziecka należy stawiać przede wszystkim na jak najlepszą jakość. Na rynku znajdziemy wiele rodzajów mat piankowych, które różnią się kolorem, grubością czy kształtem. Nasza mata piankowa spełnia normy EN 71 i REACH, oraz nie zawiera ftalanów. Warto ją zakupić, ponieważ nie zawiera toksycznych składników i jest bezpieczna dla zdrowia dziecka.