Ciekawe

Pytanie początkującego – jaki program do grafiki 3d?

Wielu początkujących grafików, lub też grafików którzy z operowania na płaszczyźnie płaskiej chcą przejść do 3d, zadają pytania – jaki program do grafiki 3d byłby najbardziej odpowiedni? Jest wiele czynników, które mogłyby nakierować daną osobę na program, który będzie w najlepszym stopniu odpowiadał swoją funkcjonalnością jak i możliwościami.

 

Jaki program do grafiki 3d będzie najlepszy dla mnie?

Aby wiedzieć, jaki program do grafiki 3d będzie najbardziej odpowiedni, należy odpowiedzieć sobie na pytanie, jakie jest moje doświadczenie z grafiką, czy miałem już styczność z grafikami przestrzennymi, z jakimi innymi programami graficznymi miałem już do czynienia i jestem w stanie sobie poradzić? Spora część programów do grafiki 3d jest powiązana z programami do projektowania płaskiego, dlatego też mając doświadczenie w danym programie warto rozeznać się, jaki program do grafiki 3d jest z danym programem powiązany. Duzi producenci oprogramowania graficznego wypuszczają na rynek rozwiązania mogące integrować możliwości grafiki płaskiej i przestrzennej.

 

Należy jednak poświęcić kilka chwil na przewertowanie internetu i znalezieniu takiego rozwiązania, z którym będziemy w stanie sobie poradzić. Nie jest sztuką znaleźć zaawansowany program, z którym nie mieliśmy nigdy do czynienia. Na początek należy zaczynać od programów, które są zbieżne z uprzednio używanymi softami. Pozwoli to na łagodne przejście, szybsze oswojenie się z nową funkcjonalnością i poznawanie nowych możliwości będzie przebiegało sprawniej i wydajniej. Dopiero wraz ze wzrostem umiejętności można myśleć o  rozwiązaniach bardziej zaawansowanych.