Ciekawe

Fryzury maskujące widoczne zakola

Zakola są problemem dość wstydliwym szczególnie dla kobiet. Stres oraz niedobory witamin i minerałów niestety potrafią je w dość szybkim tempie podkreślać i sprawiać, że są widoczne jeszcze bardziej. Kiedy zmagamy się z tym problemem to przede wszystkim powinniśmy zrezygnować zupełnie z kosmetyków, które oblepiają kosmyki przez co są widoczne jeszcze bardziej, bo włosów wydaje się wizualnie mniej. Kolejna bardzo ważna kwestia to zrezygnowanie z lakierów na tyle mocnych, że obciążają włosy. Jednak upięte fryzury na zakola są możliwe i mogą ukryć ten problem w rewelacyjny sposób.

Fryzury na zakola, czego unikać

Przede wszystkim osoby z zakolami powinny całkowicie zrezygnować z fryzur, które są ulizane i wygładzone do granic możliwości. Tego typu fryzury pasują tylko osobom z gęstymi, często wysokoporowatymi i puszącymi się włosami. Upięte fryzury są jednak bardzo eleganckie i warto nauczyć się ich wykonywania w sposób maskujący widoczne zakola, tym bardziej, że jeżeli będziemy pamiętać o kilku zasadach to nie jest to nic trudnego.

Jakie upięcia na zakrycie widocznych zakoli

Przede wszystkim włosy z zakolami powinny być do granic możliwości lekkie jakby muśnięte wiatrem. Fryzura na zakola najlepiej wygląda w towarzystwie fal. Możemy wykonać je wałkami na zimno przez co nie zniszczymy naszych włosów, a później niedbale je upiąć. Ten efekt nieidealnych fal nie dość, że będzie wyglądał nietuzinkowo to jeszcze bardzo elegancko. Bardzo ważne jest, aby fryzura na zakola była z objętością na górze, która zakryje nam ubytki, a dopiero dół spinamy. Ta zasada pozwoli nam na wykonanie niezliczonych ilości kombinacji przez co mamy dużą swobodę w działaniu i na każdą ważną uroczystość nasza fryzura będzie inna.

Nie powinniśmy do żadnego upięcia używać bardzo sklejających kosmetyków z dużą ilością silikonów. Warto natomiast postawić na delikatne produkty lub pudry unoszące włosy od nasady, bo właśnie takie produkty najlepiej sprawdzą się maskując zakola. Kolejna ważna zasada to zapewnienie fryzurze trójwymiarowości. Kilka wymiarów zrobionych z fal da wrażenie wizualne większej objętości i sprawi, że w miejscach gdzie włosów nie ma, albo jest ich bardzo mało fale z miejsc gdzie się one znajdują będą uzupełniać ubytki. Możemy z miejsc gdzie włosów jest więcej wyciągnąć kilka kosmyków i upiąć je tak, aby w miejsca ubytków się one znajdowały.