Dom i Wnętrze

Przechowywanie przedmiotów w pokoju dziecka

Dziecięce pokoje najczęściej charakteryzują się twórczym rozgardiaszem – zabawki porozrzucane są na podłodze, liczne klocki odnajdujemy pod łóżkiem. Na łóżku i w jego okolicy piętrzą się komiksy czy magazyny. Biurko zajęte jest zazwyczaj przez rozpoczęte i nieskończone projekty modeli do sklejania czy też liczne książki. Jak w tym pomieszczeniu skutecznie zaprowadzić porządek? Kluczem będzie dobra organizacja oraz… zakupienie odpowiednich mebli i dodatków! Od czego zacząć?

Regały, szafki

Z pewnością podstawą będzie zakupienie odpowiednich regałów. Sprawdzają się one znacznie lepiej niż pojedyncze półki. Regały dla dzieci dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej, a dodatkowo mogą mieć także różne rozmiary i wysokość. Dzięki temu dziecko samodzielnie może odkładać zabawki czy książki na miejsce i pilnować porządku w swoim pokoju.

Drugim często stosowanym rozwiązaniem jest zastosowanie licznych pudeł z przykrywkami. Są one tworzone zarówno z plastiku, jak i z kartonu. Pudełka świetnie sprawdzają się jako pojemnik na klocki, zeszyty, stare książki, pluszaki. Dodatkowo zróżnicowane rozmiary pudełek sprawiają, że mogą się one zmieścić do szuflad, szafy czy nawet pod ramę łóżka. Pudełka z tych samych serii mogą być układane jedno na drugim, co znacząco pozwala na zaoszczędzenie miejsca.

Artykuł powstał we wsółpracy z https://notodo.pl