Dom i Wnętrze

Fototapeta lub obraz nie tylko do domu

Dekoracja ścian to nie tylko domena wnętrz w mieszkaniach lub domach. Ściany w bankach, kawiarniach lub salonach spa można ożywić dzięki fototapetom, obrazom lub naklejkom. Dekoracje te powinny być wykonywane na zamówienie, wtedy można dopasować je do charakteru wnętrza, a całość aranżacji będzie spójna. Otoczenie sprawi, że będziemy się dobrze czuć w takim wnętrzu i będzie zachęcać do kolejnej wizyty. A jeśli powiesimy ciekawy obraz z motywem bajkowym w przychodni lekarskiej dla dzieci? Można zająć dzieciaki rozmową o tym, co widza na obrazie.

Obrazy i naklejki w restauracji lub kawiarni to bardzo często zdjęcia potraw z menu, wykonane przez zawodowych fotografów. Wykonane są jako obrazy drukowane na płótnie lub naklejki na gładkiej płycie. Z kolei w salonach spa, fryzjerskich lub kosmetycznych naklejki aplikowane są na szybach okiennych lub drzwiowych. W każdym przypadku obrazy i naklejki, a także pozostałe dekoracje mają za zadanie zachęcić do ponownej wizyty. Najlepsze wrażenie robią jednak fototapety, które najbardziej odmieniają pomieszczenie.

Obrazy zaczynają być spotykane również we wnętrzach firmowych. Zwykle są to motywy z życia firmy, ale wygląda to dobrze pod warunkiem wykonania zdjęć dobrej jakości, nienagannych technicznie i kompozycyjnie. Spotyka się również motywy takie, jak stosowane w mieszkaniach, czyli tylko dekoracyjne, bez żadnego dodatkowego przesłania. To także dobre rozwiązanie, zwłaszcza w biurach, ponieważ czyni wnętrza bardziej przyjaznymi. W dużych, przestronnych wnętrzach biurowych znajdą zastosowanie nie tylko obrazy, ale również fototapety.