Zdrowie i Uroda

Trycholog – w czym Ci pomoże?

Zazwyczaj przy problemach z wypadaniem włosów udajemy się do dermatologa. Wizyta taka może czasem jedynie opóźnić rozpoznanie przyczyny łysienia. Warto w zamian umówić się na wizytę u trychologa, czyli specjalisty od wypadania włosów i chorób skóry głowy.

Kim jest trycholog i czym jest trychologia?

Trychologia nie jest dziedziną medycyny, a czymś z pogranicza kosmetologii, dermatologii czy też fryzjerstwa i jest nauką, która zajmuje się wypadaniem włosów lub ogółem – chorobami skóry głowy. Trychologia kompleksowo zaradza takim problemom, a także zapobiega przed nawrotami dolegliwości.

Mimo, że słowo trycholog, ma końcówkę słowa jak większość specjalizacji lekarskich to nie jest on lekarzem, a specjalistą, który zna zasady odpowiedniego pielęgnowania włosów, wie jaki wpływ ma dieta na stan włosów oraz skórę głowy, stosuje trychokosmetyki oraz zabiegi trychologiczne. W niektórych przypadkach dodatkowo zleca wizyty lekarskie u dermatologa, endokrynologa czy innych specjalistów, z którymi mogą być powiązane nasze problemy.

Trychologia spotyka się dziś, pomimo swojej nowości, z dobrym nastawieniem, a z usług trychologów korzysta coraz więcej pacjentów. Dzisiejsze środowisko naturalne i tryb życia powodują, że istnieje duże zapotrzebowanie na leczenie problemów skóry głowy. Jesteśmy narażeni na duży stres, szybki tryb życia, zanieczyszczenia środowiska, złą dietę, fale radiowe, fale wysyłane przez telefony komórkowe czy najzwyczajniej złą pielęgnację włosów. Oczywiście problem może być głębszy, spowodowany przebytymi chorobami czy pasożytami.

Udając się do trychologa przejdziemy przez odpowiednie badania. Specjalista ten zbada nas mikrokamerą, mikroskopem oraz wykona wiele innych badań. Trycholog poprzez trichogram i trichoskopię wykluczy choroby oraz zdiagnozuje tę, która nas dotknęła, a następnie podejmie właściwe leczenie.

Komu polecane jest korzystanie z usług trychologa?

  • osobom z łuszczycą, mającym problem z łupieżem, dotkniętym łojotokiem czy też grzybicą, a także atopowym zapaleniem skóry na głowie oraz nadmiernie łysiejącym.

Im szybsza wizyta u trychologa tym większa możliwość, że problem da się całkowicie wyleczyć i powrócić do zdrowia.

Badanie u trychologa

Przychodząc do trychologa z pewnością będziemy badani przy pomocy specjalistycznej kamery oraz mikroskopu. Specjalista sprawdzi w jakiej fazie znajdują się nasze włosy czy rozwijają się w odpowiedni sposób oraz jak dużo naszych włosów już wypadło.

Po dokładnym przebadaniu skóry naszej głowy oraz stanu włosów trycholog może doradzić konsultację u innego lekarza specjalisty, umówić nas na zabiegi trychologiczne oraz zlecić trychokosmetyki do samodzielnego używania ich w domu.

Wszelkie zabiegi u trychologa są stosowane zewnętrznie, wpływają na hormony, które wiążą się ze skórą głowy czy też mieszkami włosów. Przy wypadaniu włosów podłoże problemu może być różne, a trychokosmetyki hamują ich wypadanie oraz stymulują mieszki włosowe do wzrostu nowych włosów, które będą zdrowe. Specyfiki przypisywane przez specjalistę mają za zadanie wyregulować gospodarkę hormonalną, ale bez wnikania w hormony całego organizmu. Za to trychokosmetyki, jak odpowiednie szampony, odżywki czy nawet kosmetyki do stylizacji, mają nie tylko za zadanie leczyć, ale również być stosowane w celach kosmetycznych.

Więcej o zdrowiu, nie tylko włosów, dowiesz się na: http://jaktoleczyc.pl.