Biznes

Pokój dla nastolatka – jakie meble wybrać?

Stworzenie funkcjonalnego i wygodnego pokoju dla nastolatka to spore wyzwanie dla rodziców, również dlatego, ze wizje młodego człowieka i jego opiekunów są zazwyczaj rozbieżne. Jak sprawić, aby pomieszczenie to spełniało kilka ról: sypialni, miejsca do nauki, odpoczynku? Wystarczy kilka dobrych pomysłów!
Warto zacząć od najważniejszych mebli: łóżka, szafy lub obszernej komody, regałów.

Miejsce od nauki

Niezwykle ważne jest przygotowanie odpowiedniego miejsca do nauki dla dziecka. Poza samym biurkiem musimy pomyśleć o regałach dostosowanych do indywidualnych potrzeb – będą przechowywane na nich książki, zeszyty, podręczniki, przybory szkolne. Biurko kupmy zwracając uwagę na jego parametry: wymiary, tworzywo z którego jest wykonane. Zadbajmy o to, aby zakupiony model nie był ciężki – dzięki temu możliwe będzie jego przesuwanie zgodnie z potrzebami.

Wybieramy regały!

Posiadać konkretny model biurka możemy wykorzystać oferty topowych firm do stworzenia dedykowanych regałów – powinny się one znajdować nad biurkiem, aby wszystkie niezbędne materiały znajdowały się pod ręką. Do tworzenia takich regałów wykorzystywane są najczęściej płyty meblowe: są one lekkie, ale jednocześnie odporne na uszkodzenia, ścieranie, wnikanie wilgoci.
Wybierz jedną z najlepszych firm tworzących meble na zamówienie – torusmeble.pl