Zdrowie i Uroda

Broszki wcale nie takie zapomniane

Wielu kobietom broszka kojarzy się z garderobą babci. Wiele z nas uważa, że moda na nie bezpowrotnie minęła. W praktyce jednak styliście podkreślają, że broszki zawsze będą w modzie. Trzeba tylko wiedzieć, kiedy i do czego je nosić.

Biżuteria z babcinej szafy

Jeśli wyjmiesz broszkę ze szkatułki swojej babci i pokażesz ją współczesnemu styliście, prawdopodobnie powie Ci, że jest ona cudownym dodatkiem do stylizacji, z którego nie powinnaś rezygnować. Co więcej, zwróci on Twoją uwagę na fakt, że wiele lat temu biżuteria produkowana była głównie ręcznie, co przekładało się na jej wartość i walor estetyczny. Dziś taką biżuterię też można spotkać, chociaż o wiele rzadziej niż tą produkowaną masowo. Warto jednak wiedzieć, że broszki ręcznie robione mają swój niepowtarzalny urok. Taka broszka to elegancja, która zawsze dodaje uroku.

Materiały, z których wyrabiane są broszki

Jeśli chodzi o materiały, z jakich wyrabiane są broszki, to warto wiedzieć, że ich paleta jest bardzo szeroka. Pozwala to tworzyć modele, doskonale pasujące do różnego stylów, a także różnych kreacji. Tymi najbardziej klasycznymi są oczywiście broszki wykonane z metalu. Często są one wówczas wzbogacane kamieniami czy elementami szklanymi. Tego typu broszki zdecydowanie należą do biżuterii tradycyjnej, więc doskonale pasują do kreacji klasycznych. Obok nich na rynku spotkać możemy również broszki ręcznie robione wykonane z materiałów nowoczesnych, jak filc, dzianina czy organza. Takie broszki z kolei zacznie bardziej wpisują się w stylizacji swobodne, bardziej nowoczesne.

Dobierz broszkę idealną dla siebie

Wybierając broszkę warto pamiętać, że ma ona być dopełnieniem naszego stylu. Jeśli więc lubimy klasykę, wybierzmy broszkę klasyczną. Jeśli wolimy styl boho, niech i broszka będzie w nim utrzymana. Ważne, aby była ona dopełnieniem gustu, jaki nosimy, a który jednocześnie wyraża naszą osobowość. I nie bójmy się ich używać. Nawet, jeśli inni tego nie robią, Ty możesz. A nawet powinnaś. Być może wyznaczysz nowy trend w swoim otoczeniu?
—–