Ciekawe

Dobry DJ, czyli jaki?

DJ na wesele to osoba, od której zależy powodzenie całej imprezy. Pary Młode chcą zatrudnić profesjonalistę i mieć pewność, że impreza będzie trwała do białego rana, a goście będą ją mile wspominać.

Gdzie szukać dobrego DJ’a?

Najlepiej w Internecie. Pytanie znajomych o plecenie kogoś może różnie się skończyć. Gusta muzyczne i zabawowe nie są identyczne. To, co podobało się koleżance koleżanki, niekoniecznie musi pasować nam. Obecnie każdy szanujący się DJ na wesele  posiada swoją stronę internetową. Na niej możemy znaleźć jego demo, czyli przykładowe nagranie z imprezy prowadzonej przez niego. Często znajdujemy też opis repertuaru w jakim specjalizuje się dana osoba. Jednak najważniejszą podstroną powinny być dla nas referencje. Możemy na niej znaleźć opinie osób, które korzystały z usług danego DJ’a. Jeśli jest ich dużo i są pozytywne, raczej nie musimy się o nic martwić.

Rozmowa twarzą w twarz

Jeśli mailowo lub telefonicznie dowiemy się, że dany DJ na wesele ma wolny termin w interesującym nas dniu, umówmy się na spotkanie. Na spotkaniu możemy ponegocjować cenę usługi, podpisać finalną umowę, a także ustalić szczegóły zabawy. Określmy, jak mają wyglądać oczepiny, powitanie Pary Młodej, pierwszy taniec czy podziękowania dla rodziców. Rozmowa twarzą w twarz z DJ’em pozwoli poznać nam go bliżej. Możemy zaobserwować, czy ma ładny tembr głosu i wyraża się czysto i składnie. Bardzo ważne są jego maniery i kultura osobista. Zastrzeżmy, że nie życzymy sobie żenujących konkursów w stylu przeciągania jajka przez nogawkę, ani wulgarnych żartów. Dobry DJ z doświadczeniem na pewno sam zaproponuje zabawy oczepinowe na poziomie.

Dobór muzyki

Jeśli z jakiegoś powodu interesuje nas inny repertuar niż standardy weselne, pamiętajmy, aby ustalić to z DJ’em jeszcze przed podpisaniem umowy. Równie ważne jest dostarczenie mu kopi piosenki wybranej przez nas do pierwszego tańca. Może bowiem okazać się, że posiada on ten utwór w swojej płytotece, ale w skróconej lub wydłużonej wersji.