Ciekawe

Piękno jest proste, czyli wybrane rzeczy do domu i ogrodu

Jakie powinny być rzeczy, żebyśmy mogli uznać je za piękne? Wytworne, wyróżniające się, intrygujące od strony formalnej? Na pewno tak. Ale w czym dokładnie tkwi istota piękna, tego współczesnego, które wzbogaca naszą codzienność tu i teraz? Otóż, nowocześnie piękne rzeczy są przede wszystkim proste. Nie przesadza się tutaj z dekoracyjnością. Z jednej strony inspiruje się piękną prostotą samej natury. Z drugiej strony nawiązuje się do wybitnych koncepcji minimalistycznych, rozwijanych ze szczególną pasją w XX wieku.

Piękne i proste meble

Prostota designu stanowi tę wartość, którą najtrudniej osiągnąć. Dlatego minimalistyczne projekty są tak bezcenne. Widać to na przykład w odniesieniu do mebli, zarówno tych wnętrzarskich jak i tych ogrodowych. Przedmioty z drugiej kategorii znajdziemy w tym miejscu: gardenspace.pl. Garden Space odkrywa przed nami różnorodne meble ogrodowe, wykonane na przykład z technorattanu, które spełniają wymogi minimalistycznego konceptu. To przedmioty dopracowane w każdym szczególe, w których widać artyzm i troskę o każdy detal. Widać w nich autentyczną kreatywność.

Rewelacyjny fotel z rattanu

Fotel z rattanu to jeden z tych mebli, który unaocznia nam idee minimalistyczne. Wprowadza je prosto do naszej codzienności i współczesności. Taki fotel prezentuje się rewelacyjnie w każdym otoczeniu. Wspaniale dopełni naturalistyczną koncepcję ogrodową. Stanie się poniekąd jej oczywistym elementem. Ale równie atrakcyjnie wyglądać będzie w awangardowym ogrodzie czy we wnętrzu. Wniesie tam odrobinę klasyki w najlepszym wydaniu.

Aluminiowy stolik

Materiałem, który bardzo często staje się tworzywem dla minimalistycznych realizacji, jest aluminium. Przykład takiego mebla, który odsyła nas do prostoty formalnej, to stolik z aluminium. Mebel, który równie dobrze może znaleźć się na małym balkonie jak i na rozległym tarasie. Sprawdzi się w ogrodzie prywatnym, ale też w przestrzeni komercyjnej, jak spa czy hotel. To świetny meble HoReCa.

Technorattanowy  narożnik

Również większe meble oraz całe komplety mogą opiera się na pięknej prostocie. Świadczą o tym zestawy wypoczynkowe z technorattanu. Na przykład eleganckie narożniki, które występują w wielu kolorach i to barwa właśnie w połączeniu z ciekawą (ale oszczędną) formą stanowi ich wyróżnienie. To meble uniwersalne, czyli takie, które rewelacyjnie udekorują każdą przestrzeń.