Kiedy dziecko zacząć poddawać inhalacjom
W dzisiejszych czasach coraz więcej maluchów zmaga się z różnego rodzaju schorzeniami. Przeziębienie, katar czy kaszel to powszechne dolegliwości. Do tego dzieci nierzadko walczą z chorobami dolnych, jak i górnych dróg oddechowych. Sposób podawania wybranych leków wpływa na efektywność terapii. Jedną z chętniej stosowanych, a także zalecanych przez pediatrów metod, są inhalacje.
Inhalacje to świetny sposób na udrożnienie dróg oddechowych, a także nawilżenie błon śluzowych
Dziecko łatwiej pozbywa się kataru, jak i uporczywego kaszlu. Można liczyć na skuteczniejszą walkę z różnorodnymi schorzeniami, ale i alergiami. Tego typu zabiegi przeprowadzane w domowym zaciszu są coraz mniej uciążliwe czy niemiło kojarzące się maluchom, bo na rynku znalazło się sporo specjalnie przeznaczonych do tego urządzeń. Dobry Inhalator dla dzieci wyróżnia się wydajną i cichą pracą, a nierzadko również wykonaniem w kształcie zwierzątek, przez co staje się zdecydowanie bardziej przyjazny dla maluchów.
Nawilżanie najważniejsze zimą
Nawilżenie śluzówki z pomocą inhalatora, o którym uprzednio wspomniano, to czynność wskazana także w okresie zimowym. Dzieci są bardziej podatne na infekcje różnego rodzaju, a to za sprawą nabrzmiałej i gorzej chronionej śluzówki. Wpływ na to ma również zbyt suche powietrze, o które nietrudno w domu podczas okresu grzewczego. Wietrzenie pomieszczeń to zbyt mało. Zadbać trzeba właśnie o nawilżenie, także domowymi sposobami. Rodzice muszą mieć jednak na uwadze, że przesada w drugą stronę, czyli zbyt duży poziom nawilżenia, nie jest korzystny, bo sprzyja rozwojowi pleśni i bakterii.
Inhalacje są zatem w stanie wiele zdziałać nie tylko na etapie walki dziecka ze schorzeniami, ale również profilaktycznie, gdy zaczyna atakować pozornie niegroźne przeziębienie, a do katar lub kaszel trwają zbyt długo. Inhalator dla dzieci na tę okazję jest najlepszym urządzeniem, bo pozwalającym szybko i efektywnie podać przepisany lek, w formie, która dla malucha nie jest uciążliwą czy wiążącą się z bólem na etapie leczenia.