Turystyka

Kiedy sezon się już kończy

Kiedy zima zbliża się wielkimi krokami, sezon na podróżowanie i nocowanie pod gołym niebem kończy się aż do wiosny. To oznacza, że należy sobie zrobić nie tylko przerwę od wojaży, ale także zadbać o wyposażenie. Dobrym pomysłem jest zrobienie generalnego przeglądu sprzętu i zastanowienie się, czego nam brakuje. Na wyprzedażach posezonowych warto zaopatrzyć się w niezbędne akcesoria. Osoby, które do tej pory nie miały okazji podróżować w ten sposób – czyli korzystać z kempingu – mogą skorzystać z krótkiej listy rzeczy, które okażą się niezwykle przydatne podczas takich podróży.

Co warto zabrać ze sobą?

Po pierwsze – warto sprawdzić stan sprzętu rowerowego. Opony, łańcuch, światełka – to podstawowe elementy, które wpływają na stan roweru. Drugą czynnością, jaką warto wykonać, jest sprawdzenie namiotu i akcesoriów, które są z nim związane. Czy namiot nie ma żadnych dziur lub przetarć, którymi należałoby się zająć? Czy śledzie do wbijania są w dobrym stanie, podobnie jak linki, które są do nich przytwierdzane? Należy pamiętać, że zarówno stan roweru jak i namiotu wpływa na nasze bezpieczeństwo i zdrowie, dlatego przeglądu warto dokonać tuż po zakończeniu sezonu, tak, by wiosną nic nas nie zaskoczyło. Jeśli chodzi o inne rzeczy, które warto wziąć ze sobą na kemping, to na pewno będą to: duży plecak, odzież termoaktywna, podręczna apteczka, scyzoryk oraz wszystkie przedmioty, które ułatwią nam życie (bidony na wodę, pojemniki na żywność itd.)

Wyprzedaż posezonowa – warto skorzystać!

Niedługo po zakończeniu każdego sezonu właściciele sklepów z akcesoriami kempingowymi (a także z rowerami i akcesoriami rowerowymi) organizują zazwyczaj wyprzedaże. To dobry moment, by zaopatrzyć się w akcesoria kempingowe, które przydadzą nam się na przyszły rok. Z tego względu warto odpowiednio wcześniej przejrzeć to, co już mamy, a w przypadku osób, które dopiero kompletują sprzęt – zastanowić się, co może się przydać podczas podróży.