Dom i Wnętrze

Parasol prostokątny – na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Co należy wiedzieć przed zakupem parasola na ogród? Oto kilka dobrych porad, dzięki czemu bez problemu uda nam się zakupić parasol prostokątny lub też w innym kształcie. Jest to bardzo przydatny element wystroju przestrzeni – w szczególności, jeżeli na ogrodzie na ogół jest dużo słońca.

Łatwość montażu

Niezależnie od tego, czy wybierzemy parasol prostokątny, czy też inny – zwróćmy uwagę na jego montaż. Kupmy taki parasol, który będziemy mogli sami otwierać bez żadnego problemu. Po co nam taki produkt, który będzie musiał zostać otwarty przy pomocy innych osób? Takich parasoli należy unikać. Zwracajmy również uwagę na jego wykonanie. Te, które wykonane są ze zwykłego drewna, drewna tekowego, bambusa są polecane wielu osobom. Nie tylko są one solidne, ale nikt nie ma problemu z ich montażem, czy też rozkładaniem. Chociaż ważna jest nie tylko konstrukcja samego stelażu, ale również materiał z jakiego wykonana jest czasza parasola.

Parasol prostokątny i jego przeznaczenie

Jeżeli zależy nam na tym, aby osłonić tylko stół z siedzeniami, to przydać się może nieco mniejszy parasol. Do wyboru mamy te, które montowane są w stole, jak również te, które można postawić z boku. Te pierwsze są sporo tańsze, ale te boczne są w stanie w lepszy sposób zasłonić całą wyznaczoną przestrzeń. Do tego do wyboru są te z regulowaną czaszą parasola. Ich cena jest zdecydowanie wyższa, ale dzięki nim w każdej chwili można osłonić dowolną część ogrodu. Ciekawą propozycją wydaje się również parasol typu żagiel.