Dom i Wnętrze

Nowoczesne meble i parasol w ogrodzie

Zaprojektowanie wygodnej przestrzeni wypoczynkowej jest dzisiaj prostsze niż nam się wydaje. Korzystając z gotowych propozycji aranżacji dla ogrodów i tarasów stworzymy miejsce, z którego chętnie korzystać będą wszyscy domownicy. Jakie rozwiązania wybrać? Jak zadbać o swój komfort?

Wygodne i trwałe meble ogrodowe

Podstawą w miejscu wypoczynkowym są odpowiednio dobrane meble wypoczynkowe lub komplet kawowy. Meble powinny być trwałe, zapewniać komfort i podnosić estetykę otoczenia. Wśród rekomendowanych rozwiązań wiele mówi się dzisiaj o kompletach technorattanowych – mówią sprzedawcy w sklepie gardenspace.sk. Nowoczesne meble technorattanowe świetnie sprawdzają się w przestrzeniach prywatnych (balkony, tarasy), ale też jako element wystroju ogródków restauracyjnych. Ten rodzaj mebla charakteryzuje wysoka odporność na uszkodzenia, działanie wilgoci, odkształcenia. Projektanci stawiają na trwałe materiały: stelaże tworzone są z aluminium malowanego proszkowo – taka konstrukcja nie odkształca się, nie jest podatna na działanie wilgoci czy pojawianie się korozji. Wierzch mebla to plecionka technorattanowa, która nie chłonie wilgoci, nie jest podatna na działanie brudu czy promieniowania UV. Meble technorattanowe dostępne są w szerokiej gamie kolorów, przez co bez trudu dopasujemy meble do istniejącej już aranżacji.

Parasol ogrodowy – sposób na cień!

Aby zapewnić sobie cień w miejscu wypoczynkowym warto pomyśleć o nowoczesnym parasolu ogrodowym – to dzisiaj jedno z chętniej stosowanych rozwiązań! Parasole ogrodowe odznaczają się dużą funkcjonalnością: liczne punkty regulacji pozwalają na precyzyjne dobranie kąta padania cienia, a obszerna czasza ochroni nas nie tylko przed silnym słońcem, ale i niespodziewanym deszczem.