Zdrowie i Uroda

Jak powinny ubierać się osoby plus size ?

Wiele osób ma problemy z nadwagą. Faktem jest ,że większość osób swoją nadwagę może zawdzięczać samemu sobie, jednak są również osoby, które borykają się z tym problemem wbrew własnej woli. W większości przypadków są to  przyczyny zdrowotne takie jak problemy hormonalne, tarczyca czy załamanie nerwowe. Są ludzie, którym nadwaga nie przeszkadza, wręcz eksponują swoje kształty poprzez obcisłe gorsety, sukienki czy spodnie.Problem otyłości najbardziej jest uwidoczniony wśród młodych ludzi uczących się. Zwłaszcza chłopcy mają manie naśmiewania się z dziewczyn, które są otyłe, przez co  często popadają w depresję i ją zajadają.

W dzisiejszych czasach widać dość znaczną zmianę w tej kwestii. Kobiety, włącznie z tymi z nadwagę, są świadome własnej wartości i potrafią przykuć uwagę na przykład pięknym makijażem, wyzywającym strojem czy nadmiarem biżuterii.  Kompleksy nie są niczym dobrym, a ubranie to nie namiot więc nie powinniśmy się pod nim chować. Warto wyeksponować te partie ciała, z których jesteśmy dumne, jak na przykład zaakcentować pełny biust czy zgrabne nogi, a pod luźną bluzką możemy schować brzuszek czy boczki. Możesz również podkreślić swój styl mocną biżuterią i odważnym makijażem przez co odwrócisz uwagę od mankamentów swojej figury.  Kolejnym punktem w stylizacji dla osób puszystych to ubrania w odważne kolory i nietuzinkowe wzory, które nie tylko zamaskują to co chcemy ukryć, ale i odciągną od tych partii uwagę.

Należy pamiętać, że podstawą udanej stylizacji jest odpowiednio dobrana bielizna. Obecnie na rynku mamy mnóstwo bielizny wyszczuplającej, kwestia wybrania czegoś odpowiedniego do swojej sylwetki. Starajmy się nie kupować bielizny numeru mniejszego, gdyż uzyskasz efekt odwrotny do zamierzonego, ponieważ jeszcze bardziej uwidocznisz fałdki nawet przez ubranie. To samo dotyczy skarpet. Najlepszym rozwiązaniem będą skarpetki damskie stopki, które opierają się na kostce i nie uciskają nogi lub skarpetki bezuciskowe. Wybierając strój sportowy, zainwestuj w tak modne obecnie „śmieszne skarpetki”. Będą one zdecydowanie przyciągać wzrok, a odwrócą od innych mankamentów. Zapomnij od kompleksach i niedoskonałościach.

Dziś w świecie mody zaistniały pokazy plus size i wybór stylizacji jest naprawdę imponująca. To pokazuje, że jest potrzeba na tego typu ubrania, a zakupy stały się wreszcie przyjemnością. Należy zawsze być pewnym siebie i pokazywać swoje atuty, a modą bawić się bez żadnych ograniczeń. Ważne, żeby odpowiednio wszystko dobrać nie zapominając o dodatkach. A może w niedalekiej przyszłości każdy sam będzie mógł wybrać się do Paryża na pokaz mody Plus size. Myślę, że jest to marzenie nie jednej osoby z nadwagą. Jeszcze kilkanaście lat temu, nikomu nie przyszłoby do głowy, że na wybiegach zagości tego typu moda. A jednak wszystko jest możliwe. Czas pokaże czym jeszcze projektanci są w stanie nas zaskoczyć.