Ciekawe

Nowoczesny wózek spacerowy – jaki wybrać?

 

Przestronna gondola służy dziecku jedynie przez kilka pierwszych miesięcy życia. Kiedy kręgosłup i mięśnie maluszka są już na tyle mocne, aby umożliwiać mu samodzielne siedzenie, należy zakupić nowy wózek – spacerówkę. Jaki model najlepiej sprosta oczekiwaniom dziecka i rodzica? Sprawdź nasze rady!

Poręczny i lekki

Z pewnością każdy rodzic niejednokrotnie mógł odczuć na własnej skórze, jak dużym problemem może być wnoszenie nieporęcznego, dużego wózka na piętro. Wybierając wózek spacerowy, zwróć uwagę na jego wagę i konstrukcję. Najlepiej sprawdzają się lekkie modele, które w prosty sposób możesz złożyć do kompaktowych rozmiarów. Tego typu wózek bez problemu możesz zmieścić w bagażniku samochodu.

Koła do zadań specjalnych

Kochasz zabierać swojego malca na wycieczki z dala od miejskiego zgiełku? W takim razie z pewnością zainteresują Cię wózki osadzone na pompowanych, nie plastikowych kółkach. Takie rozwiązanie zapewnia doskonałą stabilność i amortyzację na każdym, nawet bardzo nierównym podłożu.

Odpowiednie materiały

Każda mama i każdy tata wie, że małe dziecko potrafi narobić wokół siebie niemałego bałaganu! Aby wózek jak najdłużej nienagannie się prezentował, wybierz model wykonany z materiałów, które łatwo utrzymać w czystości. Zwróć uwagę również na to, czy tkaniny wykorzystane do produkcji daszku pochłaniają szkodliwe dla wrażliwej skóry dziecka promieniowanie UV.

Dodatkowe elementy

Czołowe firmy produkujące wysokiej jakości wózki dziecięce dbają o detale. Starannie wykończone, eleganckie wózki uzupełniane są o elementy, które umilają spacery z pociechą i poprawiają ich komfort – moskitiery, bagażniki montowane u podstawy wózka, torby  zaczepiane przy rączkach,  a nawet kubki na kawę czy herbatę. Na stroniebabydesigngroup.pl znajdziesz więcej praktycznych porad.