Ciekawe

Funkcjonalny sklep internetowy

Sprawnie działający sklep internetowy to wynik pracy licznej grupy specjalistów – nie tylko sprzedających i administratorów, ale również pozycjonerów czy copywriterów. Stałe nadzorowanie pracy sklepy i doglądanie wyników jej odwiedzin pozwoli na realną ocenę działania witryny i zysków z niej przychodzących. Chcąc przenieść swój biznes do sieci warto pomyśleć o sklepie internetowym – dobrze zaprojektowany pozwoli nam skutecznie rozwijać naszą markę.

Jak projektowane są sklepy internetowe?

Aby sklep internetowy mógł odnieść sukces konieczne jest zadbanie nie tylko o szeroki wybór asortymentu, ale przede wszystkim: o odpowiednią budowę witryny i jej design. Za te zagadnienia odpowiadają sami programiści i graficy, jednak zanim przystąpią do pracy nad tworzeniem witryny konieczne jest omówienie z zleceniodawcą najważniejszych zagadnień. Sam zleceniodawca powinien dokładnie nakreślić jakie są jego priorytety oraz oczekiwania – witryna powinna przede wszystkim wspomagać jego biznes. Dzięki podstawowym ustaleniom możliwe stanie się również dopasowanie produktu jakim jest witryna do konkretnych oczekiwań klienta – mówią specjaliści marki xann.pl, specjalizującej się w budowaniu i wdrażaniu nowoczesnych witryn internetowych.

Sklep internetowy stworzony dla użytkowników!

Myślą, która powinna przyświecać podczas projektowania sklepów internetowych jest sam użytkownik takiego sklepu. Powinien on z łatwością poruszać się po przestrzeni sklepu, szybko znajdować interesujące go produkty i mieć „pod ręką” najważniejsze opcje. Jeśli sklep internetowy zaprojektowany jest z głową klient nie tylko dokończy zakupy, ale również chętnie będzie wracał. W przeciwnym razie, już po ok. 20-30 sekundach szukania interesujących go produktów zrezygnuje i uda się do konkurencji. Odpowiednia budowa i funkcjonalność sklepu bezpośrednio wpłynie na łatwość jego użytkowania – nie ma co do tego wątpliwości.