Dom i Wnętrze

Nowoczesne mieszkania z prefabrykatów betonowych

W dzisiejszych czasach dom za sprawą prefabrykowanych ścian betonowych, możemy zbudować do stanu surowego nawet w kilka dni. Jak pokazują najnowsze wyniki badań prefabrykaty są w stanie skrócić czas budowy domu nawet do 12-13 dni, dlatego też warto poważnie zastanowić się nad skorzystaniem z ich dobrodziejstwa. Największą zaletą prefabrykowanych ścian betonowych jest to, że stawianie ich jest nie tylko bardzo szybkie, ale również bardzo tanie. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, czym tak naprawdę są prefabrykowane ściany betonowe i czy rzeczywiście warto zawracać sobie nimi głowę.

Odpowiednie fundamenty pod ściany z prefabrykatów betonowych

Budując nowy dom z prefabrykatów należy pamiętać o tym, że całkowicie zmieniają się zasady montażu nie tylko ścian, ale również pozostałych elementów konstrukcyjnych naszego mieszkania. Jednym z najważniejszych elementów jest oczywiście sam fundament domu. Specjaliści zalecają na każdym kroku, aby pod prefabrykowane ściany betonowe wykonywać nowoczesne fundamenty płytowe. Oczywiście możemy wykonać również tradycyjne fundamenty ławowe, ale musimy liczyć się w tym przypadku z kilkoma niedogodnościami.

Wybór właściwego rozwiązania uzależniony jest tak naprawdę, nie tylko od konkretnego rozwiązania, ale również od warunków gruntowych na naszej działce. Pamiętać należy zawsze o tym, że zwykłe fundamenty, które wnoszone są na wybetonowanych ławach można bardzo szybko wykonać z prefabrykatów betonowych, dzięki czemu można zaoszczędzić jeszcze więcej czasu. Profesjonalna ekipa jest w stanie zamontować betonowe bloki w przeciągu jednego dnia.

Konstrukcja ścian

Prefabrykowane ściany betonowee pozwolą nam nie tylko zdecydowanie szybciej wybudować swój wymarzony dom, ale również zaoszczędzić bardzo wiele powierzchni we wnętrzu. Zwykłe ściany z pustaków ceramicznych mają przeważnie powyżej 24 cm grubości. Dzięki ścianom prefabrykowanym możemy znacząco zmniejszyć ten wymiar aż do 15cm (w ścianach konstrukcyjnych). Osoby, które mają bardzo mało terenu na budowę swojego mieszkania, powinny bardzo poważnie zastanowić się, czy nie warto zainwestować właśnie w prefabrykowane ściany betonowe. W przypadku bardzo niewielkich mieszkań praktycznie każdy wolny centymetr przestrzeni odgrywa kluczową rolę.

Dużą zaletą prefabrykowanych ścian betonowych jest również to, że są one bardzo gładkie, dzięki czemu nie będziemy mieć żądnych większych problemów z ich wykończeniem. Ścian prefabrykowanych betonowych nie trzeba sezonować, ani dodatkowo suszyć.