Ciekawe

Największe zalety rowerów miejskich

Coraz częściej wybieraną przez podróżników opcją stają się dostępne w wielu europejskich stolicach rowery miejskie. Skąd tak duża popularność tego środka transportu? W jaki sposób rower miejski jest lepszy od autobusu, metra, czy chociażby zwiedzania na piechotę? Przekonajmy się!

Po pierwsze – tanio

Jedną z niewątpliwych zalet rowerów miejskich jest cena za ich wynajmowanie. W wielu przypadkach za pierwsze dwadzieścia minut nie zapłacimy ani grosza. A nawet, jeśli zdecydujemy się korzystać z roweru przez cały dzień, okaże się, że wcale nie wydamy dużych pieniędzy. Na pewno nieporównywalnie mniej, niż gdy mielibyśmy korzystać z innych środków transportu.

Po drugie – sprytnie i wygodnie

Kiedy poruszamy się po mieście tramwajami czy autobusami, musimy liczyć się z tym, że określoną ilość czasu spędzimy tkwiąc na przystanku i oczekując na przyjazd właściwej linii. Natomiast rowery miejskie są do naszej dyspozycji praktycznie przez cały czas. Sami możemy zdecydować, kiedy ruszyć w drogę, a kiedy zrobić postój. Cały czas mamy pod ręką dość szybki środek transportu, który nigdy nie stoi w korku. Co więcej, w każdej chwili możemy zrezygnować z roweru i przerzucić się na inną formę przemieszczania się po mieście. Jeżeli poczujemy, że jesteśmy zmęczeni i bolą nas nogi, wcale nie musimy odstawiać jednośladu do miejsca, w którym go wypożyczyliśmy. Największym plusem rowerów miejskich jest to, że można je zostawiać w wielu różnych punktach. Trochę tak, jak w przypadku popularnego „hop on, hop off” – tylko jeszcze lepiej.

Po trzecie – lokalnie

Kolejną zaletą rowerów miejskich jest fakt, że dzięki nim docieramy do miejsc, których nigdy byśmy nie odkryli, gdybyśmy skorzystali z innych środków transportu. To sprawia, że przestajemy być zwykłymi turystami i przez krótką chwilę możemy się poczuć jak przedstawiciele lokalnej społeczności. Zwiedzając jakiś rejon na piechotę, musimy starannie wybierać miejsca, które pragniemy zobaczyć – w końcu każdy kilometr to dla nas dodatkowy wysiłek. Natomiast, korzystając z rowerów miejskich nie musimy z niczego rezygnować. To prawda, że pedałowanie wciąż wymaga wysiłku, ale na pewno jest mniej męczące niż wielogodzinny spacer.

Po czwarte – zdrowo

Na koniec warto przypomnieć, że jazda na rowerze jest nie tylko bardzo przyjemna, ale też bardzo korzystna dla naszego zdrowia. Podczas godziny przejażdżki jednośladem spalamy około pięćset kalorii, a jednocześnie cały czas ćwiczymy mięśnie nóg. Ciekawa forma zwiedzania i wyjazd odchudzający w jednym? Dlaczego nie! W końcu – dla chcącego, nic trudnego!

Więcej informacji znajdziesz na stronie agasport.com.pl/