Zdrowie i Uroda

Metoda akrylowa zdobienia paznokci czy żelowa – co wybrać?

Osoby, które nie są zadowolone z wyglądu swoich paznokci, mogą skorzystać z żelowej lub akrylowej metody zdobienia paznokci. Oba rozwiązania mają swoje zalety i wady, dlatego też warto dokładnie zapoznać się z nimi, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie wybrać najlepszą metodę.

Czym różnią się obie metody zdobienia paznokci?

Jeżeli chodzi o manicure akrylowy, to jak sama nazwa wskazuje korzysta się z pomocy akrylu, a dokładniej mówiąc ze specjalnego proszku, który w połączeniu z płynem zwanym liquidem nakłada się na odpowiednio przygotowane tipsy. Olbrzymią zaletą akrylu jest to, że utwardza się on samoistnie w przeciągu kilku minut. Metoda akrylowa zdobienia paznokci zakończona jest opiłowaniem paznokci, dzięki czemu można nadać mu odpowiedni kształt.

Żel jest z kolei specjalną substancją, która posiada konsystencję podobną do żelu do włosów albo galaretki. Materiał ten także nakłada się na przygotowany wcześniej tips. Aby utwardzić żel należy skorzystać z pomocy specjalnej lampy UV. W zależności od wybranego żelu i mocy lampy, czas utwardzania żelu może trwać od 30 sekund do 3 minut. Utwardzony manicure żelowy nadaje się do dekorowania.

Co wybrać?

Jak wspomniano we wstępnie zarówno metoda akrylowa zdobienia paznokci, jak i również metoda żelowa ma swoje plusy i minus. Akryl jest zdecydowanie trwalszy i mocniejszy, dzięki czemu paznokcie odporne są nawet na duże uderzenia. Warto jednak wspomnieć o tym, że tani akryl może dość szybko żółknąć, dlatego też warto postawić na oryginalny akryl od renomowanego producenta.

Jeżeli chodzi o metodę żelową, to największą zaletą jest naturalność. Żel jest delikatniejszy od akrylu i dość elastyczny, dzięki czemu subtelniej się prezentuje. Żel jest także nieco bardziej przezroczysty od akrylu. Wadą jest oczywiście mniejsza odporność na wstrząsy.

Jak nałożyć akryl?

Wybranie odpowiedniej metody zdobienia paznokci, to dopiero połowa drogi do sukcesu. Bardzo ważne jest także to, aby prawidłowo wykonać manicure akrylowy. W pierwszej kolejności warto skupić się na dezynfekcji dłoni. Aby przygotować paznokcie warto zamatowić delikatnie płytkę i odsunąć skórkę. Za pomocą profesjonalnego cleanera można także odtłuścić paznokcie.

Bardzo ważne jest także to, aby wybrać odpowiednie tipsy i umiejętnie dopasować je do naturalnych paznokci. Warto rozejrzeć się za porządnym klejem do tipsów. Aby uzyskać satysfakcjonujący efekt należy spiłować próg pomiędzy tipsem a naturalnym paznokciem. Aby bezpiecznie skrócić tips można skorzystać z pomocy porządnej gilotyny.

Paznokcie matować można za pomocą kostki albo delikatnego pilnika. Primer nadaje się jedynie na naturalny paznokieć. Akryl i liquid powinien być przygotowany w dwóch osobnych szklankach. Dobrym pomysłem jest skorzystanie z pomocy specjalnego pędzelka, dzięki któremu pomalujemy paznokcie na dowolny kolor.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://nailscompany.eu/kategoria-produktu/manicure/metoda-akrylowa/.